איך לבחור נעלי כלה

בואי נדבר רגע על נעלי כלה. את חייבת לקנות אותן אחרי השמלה כדי שיתאימו לסגנון ולאורך של השמלה, הן חייבות להיות סופר-נוחות לעמידה ממושכת וצילומים, הן מדהימות ביופיין וקשה כל כך לבחור והמחיר שלהן לא ממש זול – מ-400 ₪ ועד אלפי שקלים – כל אחת על פי טעמה. איך לבחור נעלי כלה ולצאת מזה בחיים?

נוחות, נוחות, ושוב נוחות!

נעלי כלה הן פריט יפיפה, לא פחות מאשר השמלה. תוכלי למצוא אותן במגוון צבעים, נוצצות ובוהקות, מעוטרות באבנים ואפילו ביהלומים. אך אם נאמר את האמת – הן גם האביזר הכי פחות גלוי, ובמקרה הטוב, אם לא בחרת להתחתן בשמלה קצרה – רק אצבעות כפות הרגליים שלך יציצו מבעד לשולי השמלה (אז תדאגי ללק מקצועי). ההמלצה שלנו היא לבחור נעלי כלה נוחות, איתן תוכלי לעמוד לצילומים, לעמוד זמן ממושך מתחת לחופה ולהתחיל את הערב עם הריקודים הראשונים. בכל מקרה, מקובל באיזשהו שלב להחליף לנעליים שטוחות ואפילו לרקוד ללא נעליים, וכדאי להגיע לשלב הזה כשהרגליים לא כואבות, כדי שתוכלי ליהנות גם את מהערב החשוב בחייך.

הסגנונות השונים של נעלי כלה

שני הסגנונות העיקריים של נעלי כלה הן נעליים עם עקב ונעליים עם פלטפורמה, ויש גם אפשרות לנעליים שטוחות עליהן נדבר בהמשך. בדרך כלל, נעלי עקב יהיו נעליים גבוהות יותר ואולי נוחות פחות, אך הן נחשבות לנעליים יפות ואלגנטיות יותר. עם זאת, יש גם נעלי כלה עם עקב קטן מאוד, שעשוי להתאים לנשים גבוהות במיוחד שלא רוצות להוסיף לעצמן גובה ועדיין מעוניינות באפקט של היציבה המרשימה שמעניקות נעלי העקב. מלבד נעיק העקב ישנן נעלי פלטפורמה שנותנות גובה אחיד ולא מרימות רק את העקב, ובדרך כלל יגביהו אותך פחות אך גם יהיו נוחות יותר. מלבד סוגיית העקב והגובה, ניתן לבחור נעלי כלה בצורה של סירה, אשר עוטפות את כף הרגל מהקרסול ומהצדדים, או דווקא נעלי כלה מסוג סנדל, עם רצועות בסגנונות שונים. בדרך כלל, נעלי עקב סנדל מחמיאות יותר לכף הרגל.

איך להתאים נעלי כלה לשמלה?

ראשית, כדאי לדעת שהצבע האידיאלי לנעלי כלה הוא כסף, לבן או שקוף (כן, יש נעלי כלה עם רצועות שקופות), באופן שמתמזג עם שמלת הכלה שלך. אם השמלה שלך מעוטרת בצבע זהב, תוכלי לבחור נעלי כלה עם נגיעות של צבע זהב במקום כסף. מלבד זאת, כשמדובר בשמלה קצרה נעלי עקב יתאימו מאוד ויעניקו לך מראה קלאסי ומחוטב, גם אם את גבוהה מספיק ולא צריכה הגבהה נוספת. לעומת זאת, בשמלות ארוכות, ובפרט בשמלות שממש "שוטפות" את הרצפה, אין הכרח בנעלי עקב אלא אם את מעוניינת בתוספת גובה. מלבד התאמה של הנעליים לשמלה שלך, כדאי לקחת בחשבון גם סגנון גן האירועים. דריכה עם נעלי עקב על רצפת בטון היא שונה מאוד מדריכה על דשא או דק מעץ. נעלי כלה עם עקב גבוה ודקיק עלולות להקשות עלייך בהליכה ולהוות מכשול, ולכן במקרה כזה מומלץ לבחור בנעלי פלטפורמה, נעליים שטויות או נעליים עם עקב עבה.