נדרים לחתונה

החתונה היא הרגע בו חוגגים את האהבה ומאחדים יחדיו את בני הזוג לנצח נצחים. אין חגיגה שמחה יותר מחגיגת אהבה. קשה לתאר במילים את ההתרגשות שעוטפת את בני הזוג ואת הרגש העצמתי שהם חווים. נדרים לחתונה מיועדים בעבור אותם רגעים בהם בני הזוג מבקשים להוסיף לטקס משהו משלהם ולתת ביטוי לקשר המיוחד שביניהם.

זוגות רבים בוחרים כיום להוסיף מגע אישי לטקס ולומר לבן הזוג בעצמם עד כמה הוא חשוב בעבורם. נדרים לחתונה אפשר להרכיב ממילות אהבה ומסרים אישיים או מציטוטים מתוך שירים או ספרים. את המילים המתאימות מוצאים כאשר מרגישים את אותה תחושת שלמות.

אין זה פשוט לכתוב נדרים לחתונה או למצוא את המילים שמתארות את הרגשות החזקים. הכתובה אשר מהווה מסמך משפטי, הפכה להיות בעלת משמעות סמלית בעיקר. אומנם הנדר מוסיף את הפן האישי כאשר מוצאים את המילים הנכונות ההתרגשות גדולה. האורחים כולם מתרגשים עם בני הזוג ומזילים דמעה עם נדר אהבת אמת.

כיצד לכתוב נדרים לחתונה?

ראשית חשוב לציין כי כתיבת נדרים לא מתאימה לכל אחד, ישנם זוגות רבים שמעדיפים להסתפק בטקס חתונה מסורתי ופשוט. אלו שמחליטים לכתוב נדרים לחתונה בעצמם מקבלים עליהם משימה לא פשוטה.

גם אם מדובר באנשים מאוד מוכשרים שנוהגים לכתוב שירים למגירה או לעסוק בכתיבה לפרנסתם, כתיבת רגשות וחשיפתם מול קהל רחב היא מלאכה לא פשוטה. בכדי לכתוב נדר מתאים חשוב להיצמד למספר כללים:

  1. התייעצו עם הרב שעתיד לחתן אתכם. אפשר להתחתן בישראל בכמה דרכים, לא בכל דרך אפשר יהיה להשתמש בנדרים אישיים. חשוב להתאים את המילים בנדר לאופי האירוע
  2. נסו לכתוב מהלב. מילים שיוצאות ישירות מהלב מצליחות גם לגעת. הקפידו להשתמש במילים שמאפיינות אתכם והימנעו מהצהרות אהבה מוגזמות או סיפורים מזויפים. זכרו כי אתם מוקפים באנשים הקרובים אליכם ביותר
  3. מה כדאי לשלב בנדרים? חוויות מהעבר, ציטוטים משירים שאוהבים, בדיחות פרטיות, שמות חיבה, משמעות אישית לאהבה, הבטחות הדדיות זה לזה ורגשות כנים
  4. נדרים קצרים עדיפים על פני נדרים ארוכים, אם תאריכו בדברים האורחים שלכם עלולים להשתעמם

נדרים משותפים לשני בני הזוג

ישנם זוגות שמחליטים להפתיע זה את זו בנדרים, הם לא חושפים את הנדר שכתבו בפני בן הזוג לפני יום החתונה. לעומת זאת, קיימים אחרים שמעדיפים דווקא לכתוב יחד את הנדרים וליצור הרמוניה בין הדברים. את חיבור הנדרים לא כדאי יהיה להשאיר לרגע האחרון או לאלתר. רעיונות למילים של אהבה או ציטוטים שאפשר לשלב בנדרים אפשר יהיה למצוא בספרים או ברשת האינטרנט.

אין כל ספק כי נדרים לחתונה יהיו תוספת מרגשת ומיוחדת במינה. כאשר בני הזוג מפנים זה לזה מילות אהבה אישיות קשה יהיה להישאר אדישים. נדרים אישיים אפשר יהיה לשלב גם בטקס האירוסין או במסיבת החינה. זוגות העומדים להתחתן ונמצאים בעיצומו של תהליך תהליך בחירת טבעת הנישואין. יכולים לשדרג את טבעות נישואין בעמצעות חריטת הנדרים האישיים ומילות אהבה גם על טבעות נישואין או האירוסין. החריטה מעניקה תכשיט מיוחד ומלא משמעות.

אם הינכם רוצים להפתיע את יקירכם ביום הכי מאושר בחייכם, תוכלו למצוא באתר weddingbook.co.il תבניות ודוגמאות לכתיבת נדרי חתונה.