הנך נמצא כאן:

נעלי כלה

יום חתונתך עומד להגיע, ועכשיו כל מה שנותר לעשות הוא להפוך אותך לנסיכה. כעת, כמו סינדרלה, יש רק דבר אחד שעוד צריך לעשות: למצוא את הנעל המושלמת שתהפוך אותך ביום הגדול לנסיכה אמיתית.

אל תטעי ותמעיטי בערכן של נעלי הכלה, מדובר בנעל שיש לה כמה תפקידים חשובים בערב הגדול. ראשית, מדובר בנעל שצריכה להתאים לשמלה, להיראות נפלא וליצור מראה שלם וזוהר ביום האירוע. תפקיד חשוב נוסף של נעלי הכלה הוא הוספת גובה, אך שימי לב – במהלך החתונה תרצי שתהיה לך יציבה מלכותית, והיציבה מתחילה ונבנית מהנעל. כמו כן, חשוב לבחור בנעל נוחה על מנת שלא תדדי ותקרטעי בחתונה, ותוכלי לרקוד במהלך האירוע עד שאחרון המוזמנים יעזוב בלי נזקים לטווח הארוך לרגלייך. בסופו של דבר בחירה נכונה של נעלי כלה תאפשר לך להיראות נהדר ולהרגיש נפלא במהלך כל האירוע.

השיקולים השונים שהוזכרו כאן הופכים את בחירת הנעליים למסובכת ביותר. על מנת להקל עלייך ולעזור לך בבחירת נעלי הכלה המושלמות, ריכזנו עבורך את כל המידע הרלוונטי ואת השיקולים אותם כדאי לך לקחת בחשבון לפני שתבחרי באופן סופי את זוג הנעליים אותן תנעלי ביום חתונתך. את הנסיך כבר מצאת, עתה רק נותר לך למצוא את הנעל שתתאים בדיוק לכף רגלך ולצאת לנשף הגדול של חייך.

ההיסטוריה של נעלי הכלה

לנעלי הכלה היסטוריה קסומה הממשיכה עד היום להשפיע על מראה הנעליים שכלות מודרניות בוחרות עבור יום החתונה. בעבר האמינו כי לנעליים יש קשר חזק למזל ולעושר. כמו כן, היו זורקים פעם על החתן והכלה נעליים למזל טוב ועל מנת לגרש רוחות רעות. למזלנו, המנהג הזה התפתח למשהו מתורבת יותר - לעיתים נראות נעליים ישנות קשורות לחלק האחורי של רכב החתונה המוביל את החתן והכלה, ואת הנעליים שהושלכו בעבר על החתן והכלה מחליף היום לעיתים אורז שמשקלו סביר הרבה יותר...

בסין העתיקה כלות נהגו לנעול נעלי לוטוס שקושטו בהוראות המסבירות כיצד לממש את הנישואין. במצרים העתיקה אבי הכלה נתן לחתן את הסנדל של הכלה כמחווה סמלית, המסמלת את השייכות שלה אליו. עם זאת, נעלי כלה עבור הכלה המודרנית הם כבר לא הסמלים הפטריארכים שהם היו פעם, ועכשיו הם נועדו פשוט להנאת הכלה.

סינדרלה, הכלה המפורסמת ביותר, נישאה לנסיך כשהיא נועלת לרגליה זוג נעלי זכוכית נוצצות. קתרין דה מדיצ'י, אחת הכלות הראשונות בהיסטוריה, הלכה ביום חתונתה עם עקב גבוה, ובכך השפיעה על האופנה שממשיכה עד היום. פרט מעניין נוסף הוא שכלות אנגלו סאקסיות היו בעבר זורקות נעליים על השושבינות שקיוו להיות הבאות שיתחתנו, ולא זר פרחים כמו שנהוג כיום. גם למלכה ויקטוריה השפעה חשובה על התפתחות נעלי הכלה: היא נתנה השראה למיליוני כלות על ידי כך שהיא בחרה בשמלה לבנה ובנעליים לבנות תואמות עבור יום חתונתה בשנת 1840, כאשר עד אז כחול היה הצבע הנפוץ עבור נעלי כלה.