עיצוב אירועים

עיצוב אירועים הוא תחום שהפך למקצוע מבוקש מאוד בקרב כל הזוגות המתחתנים, ההורים הצעירים, ילדי הבר מצווה והבת מצווה ואף בקרב חברות העסקים וההייטק. עיצב אירועים מקורי עשוי להכתיב את הקצב והאווירה הרצויה באירוע ולהפוך כל אירוע סטנדרטי לאירוע מוצלח וחד פעמי.

במאמר הבא, נציין את עשרת הדיברות בתחום עיצוב האירועים ונברר אילו טכניקות עיצוב חדשניות קיימות כיום בשוק.

אילו אזורים באולם זקוקים לטאץ' של עיצוב אירועים ?

בין אם האירוע נערך בחיק הטבע ובין אם האירוע נערך בגן או באולם אירועים מאורגן, מלאכת עיצוב האירועים נועדה להעניק טאץ' ייחודי למקום האירוע, תוך עיצוב וקישוט האזורים הבאים: עיצוב מתחם קבלת הפנים, עיצוב החופה, עיצוב תפאורת האולם, עיצוב שולחנות האוכל ומרכזי השולחן, עיצוב פינת זולה ורביצה, עיצוב רחבת הריקודים, עיצוב עמדות הבופה והברים, וכמובן עיצוב חלל הנוחיות.

עשרת הקריטריונים החשובים במלאכת עיצוב אירועים

כמו בכל מקצוע, גם בתחום של עיצוב אירועים ישנם כללים ברורים באשר לפרמטרים הבונים אירוע מוצלח מבחינה עיצובית והם הפרמטרים הבאים:

דע להקשיב ללקוחותיך – אין דבר חשוב יותר במלאכת עיצוב האירועים מאשר לדעת להקשיב ללקוח, להבין את עולמו, רצונותיו, טעמו, רעיונותיו, חלומותיו בשביל ליצור עיצוב שיענה לא רק לצרכים ולמטרות האירוע אלא יביא לידי ביטוי את האני הפנימי שלו. לכן, מעצב אירועים מקצועי ידע כיצד לפענח ולפצח את רצונם של לקוחותיו ולתרגם את החלום לידי מציאות עיצובית אולטימטיבית.

קונספט – כמו בכל תחום הקשור לעיצוב, גם עיצוב אירועים מתחיל בקונספט חדשני, מקורי ורומנטי. כולנו היינו עדים לעשרות אם לא מאות זוגות ביום חתונתם, ואם לומר את האמת קשה מאוד להפתיע, הכול כבר נעשה ונאמר, לכן אם ברצונכם להיות מקוריים, חישבו ביחד על קונספט עיצובי מנצח הקרוב אל ליבכם, מדגיש את אישיותכם וטעמכם וחלומותיכם וכך תוכלו להפיק עיצוב אירועים שיהיה ייחודי לכם.

תכנון – כל עיצוב אירועים סטנדרטי הוא הפקת ענק הכרוכה בתכנון נכון, מדוייק ויעיל של האירוע, קביעת לוח זמנים, תיאום בין כל הספקים ואנשי המקצוע, התקשרות עם כל ספקי הציוד תוך סינכרון בין הנפשות הפועלות ביום האירוע היא אחד מן הפרמטרים החשובים להצלחתו של עיצוב האירוע.

כך למשל, מעצב אירועים שלא יקבל את הפרחים בצבע שהזמין או גרוע מכך, לא יקבל את הפרחים שהזמין לאירוע, עשוי למצוא את עצמו מתמודד עם זעמם של הזוג הטרי ואף צפוי לקבל תביעת פיצויים בגין עוגמת הנפש.

ספקים – מעצב אירועים אשר איננו מקושר עם אנשי המקצוע והספקים הטובים במשק, לא יוכל להרכיב לכם את חבילת העיצוב המשתלמת והמקצועית ביותר. לכן תמיד העדיפו לבחור במעצבי אירועים בעלי קשרים רבים עם ספקים מובילים בתעשיית עיצוב האירועים על מנת להבטיח את איכות ומקצועיות האירוע שלכם.

ביצוע – כאמור כל התכנונים והתיאוריות לא יועילו לאף אחד אם ביום האירוע, במעמד הביצוע יכשל איש המקצוע במלאכת עיצוב אירועים והתוצאה הסופית לא תהיה איכותית, לכן תמיד העדיפו לבחור במעצבי אירועים מנוסים שצברו וותק בתחום ומחזיקים בתיק עבודות מגוון והמלצות, שיוכלו להשקיט את דאגותיכם.

ציוד – כל אירוע בסיסי מתחיל בהשכרת ציוד. מעצב אירועים, אשר איננו דואג להזמין את הציוד הנחוץ לאירוע, כגון: שולחנות, כיסאות, פינות ישיבה, תאורה ואווירה ימצא את עצמו בין הפטיש לסדן ביום האירוע.

אווירה – אחד הפרמטרים החשובים להצלחת האירוע הוא יצירת האווירה הנכונה. מעצבי אירועים רבים דואגים לקשט את האירוע באביזרים, בדים ומיצגים המרכיבים את האווירה הרצויה באירוע.

צבע – צבע הוא פרמטר חשוב במלאכת עיצוב אירועים, שכן יש ביכולתו לחולל פלאים. הקפידו לבחור את הצבעים הנכונים לאירוע וליצור את שילובי הצבע הנכונים.

אקססוריז – הטאץ' הקטן שמסוגל להפוך עולמות ולייצר אווירה מיוחדת במינה באירוע נעשה כמובן באמצעות אקססוריז: החל מבדים, דרך פרחים, פמוטים, כריות, נרות, כיסויים לכיסאות ועד לפידים וואזות. אקססוריז שיסייעו למעצב האירוע לתרגם בצורה מדויקת את הקונספט העיצובי.

אטראקציות - אין, אין, אין חתונה בלי, בלי, בלי אטראקציה. משנפרצו גבולות העיצוב בתחום האירועים, זוגות רבים מעוניינים להכניס אלמנטים מפתיעים וחד פעמיים אשר יעניקו לאורחים חוויה ייחודית. לשם כך, מעצבי אירועים רבים נוטים לשלב אטראקציות כחלק ממלאכת עיצוב אירועים מקצועית, כגון: ארגון מופעי לייזר, מופעי זיקוקין, להקות, זמרים, מיצגים אנושיים, קריקטוריסטים, דוכני מזון ייחודיים ועוד והכל למען ההפתעה.

עיצוב אירועים – שאני אקשט ?!

פעמים רבות נשאלת השאלה: אולי נהפוך למעצבי אירועים ליום אחד ונחסוך לעצמנו הרבה כסף. ובכן, אם תשאלו אותי, אענה לכם בבירור: לא ולא. את העבודה המקצועית מוטב שתשאירו לאנשי האירוע ואל תנסו לחסוך בדברים שרק יובילו אתכם ללחץ ולמתחים מיותרים. חתונה יש רק פעם בחיים (או אולי מספר פעמים אם מדברים על סטטיסטיקה) ולכן מוטב להשקיע עוד כמה גרושים ולהזמין עיצוב אירועים מקצועי.

טכניקות של עיצוב אירועים

רפרטואר הטכניקות בעיצוב אירועים מונה שימוש באמצעים רבים לרבות שימוש באלמנטים טכניים כגון תאורה, הקרנות לייזר, בדים, נרות, צבע, מתנפחים, בלונים, בועות, קונפטי, זיקוקים ועוד.

לסיכום, אם ברצונכם להפיק אירוע מקורי, חווייתי וחד פעמי פנו אל שירותיו של מעצב מקצועי המתמחה בתחום של עיצוב אירועים.