על חשיבות איפור עיניים לכלות

באירוע החתונה שלנו, אנחנו שואפים לכך שהכל יהיה מושלם – האוכל, המוזיקה, האלכוהול וגם קבלת הפנים. אלא שאחד הדברים שהכי מושכים את תשומת הלב של האורחים, ובצדק – היא הכלה. לא רק לשמלה יש חשיבות ליצירת הופעה מושלמת – גם לאיפור ואולי אפילו קודם כל לאיפור. מעבר לעובדה שהוא מייפה, מחקרים מצאו שהוא גם מסייע לתחושת הביטחון העצמי, מה שלבסוף מאפשר לנו להיות חברותיים ושמחים יותר באירוע החתונה – ולכל הערב לעבור בצורה הרבה יותר נעימה.

רצוי גם שתבחרי באיפור שמתאים לך כדי שלא תראי כמישהי אחרת לגמרי. אז רגע לפני האיפור – בואי להבין כיצד איפור עיניים משפיע על המראה הכולל.

מהי החשיבות של איפור לעיניים?

איפור, באופן כללי, תורם לנו במגוון של אספקטים – החל מכיסוי פגמים, דרך שיפור הביטחון העצמי ועד ליצירת הופעה נאה יותר. איפור עיניים הוא בעל חשיבות מיוחדת, ולא סתם אומרים שהעיניים הם מראה לנשמה. העיניים משקפות בצורה הטובה ביותר את מצבנו הפיזי וגם הרגשי, וניתן לראות דרכן סימנים כמו עייפות, עצבות, התרגשות ועוד. בדיוק מסיבות אלה, ועל מנת להעצים את המראה שלהן – חשוב לטפל בהם באיפור איכותי. כיום אין מראה שלם, בפרט כשמדובר בחתונה, ללא איפור העיניים.

איפור עיניים ליצירת סימטריה בפנים

הידעתם? הפנים שלנו אינן סימטריות. זה בא לידי ביטוי, בין היתר, בעיניים. עין אחת יכולה להיראות גדולה יותר מהשנייה, או לחלופין – להיות רחוקה יותר מהאף. באמצעות איפור עיניים ניתן ליצור את האשליה הרצויה של עיניים סימטריות ואחידות. בנוסף, איפור עיניים יכול להגדיל או להקטין אותן באמצעות משחק עם צבעים – צבע לבן פותח את העין ומגדיל אותה, בעוד הצבע השחור מקטין אותה.  

צללית והדגשת כהויות מסביב מה אומרים המחקרים?

באופן טבעי, נשים נוטות להיות בעלות שפתיים בגוון כהה יותר מעור הפנים, וכך גם באזור העיניים. בתת-מודע שלנו הדבר מיתרגם לנשיות. מחקרים מראים שככל שישנו ניגוד בין צבע עיניה ושפתיה של האישה לגוון עורה – כך היא נשית יותר ומושכת יותר. הדרך להגיע למראה עיניים המנוגד לצבע עור הפנים היא באמצעות שימוש במוצרי איפור לעיניים אשר תורמים לניגודיות. המראה המעושן, שנותן לעיניים גוון אפור-שחור וכולל שימוש בצללית כהה, נחשב למושך ביותר כשמדובר בבעלות עור בהיר. הדבר הפוך – כשמדובר בבעלות עור כהה, אצלן כדאי יהיה להשתמש בגוונים בהירים יותר.

 

באיזה איפור עיניים כדאי להשתמש?

איפור העיניים האולטימטיבי מורכב מ-3 פריטים בסיסיים שמדגישים את העין, וגם איתם ניתן "לשחק" על ידי בחירה בצבעים מתאימים למבנה העין ולמראה הרצוי: אייליינר, צללית ומסקרה. מוצרי איפור נוספים אשר משדרגים את התוצאה הסופית הם עיפרון עיניים למריחה בקו העין התחתון וכמובן קונסילר. את הקונסילר מורחים סביב העין לאחר מריחת המיק-אפ, והמטרה שלו היא לטשטש נפיחות וגוונים כהים סביב העין, במה שקרוי "שקיות שחורות". לאחר מריחת הקונסילר שיוצר צבע עור אחיד, ניתן "לקשט" את העין בצבעים חדשים.

כיצד כדאי לאפר את העיניים לחתונה?

עכשיו כשאת מכירה את החשיבות של איפור העיניים ליצירת מראה מוקפד ומושך יותר, תוכלי להבין טוב יותר מהם הצרכים שלך מהמאפרת לחתונה. הכי חשוב לזכור הוא שבאיפור עיניים לחתונה אין כללים – איפור ממוצע ועדין הוא טוב בדיוק כמו איפור עיניים מעט יותר "כבד" ועשוי", וההחלטה צריכה להתבסס על טעמך האישי ובאופן כללי על הלוק הכולל – מבנה העיניים שלך, השמלה ועיצוב השיער.