צילום אירועים

חשיבותו של צילום אירועים

צילום אירועים הוא אחד הדברים החשובים והמשמעותיים ביותר שיש לשים עליהם דגש, בבואנו לבחור את צוות אנשי המקצוע שילווה אותנו וינציח את האירוע לנצח. אנשים רבים לא מכירים בחשיבות של צלם מקצועי ולא משקיעים זמן או כסף רב בבחירתו, וחבל.

זכרו כי משך האירוע שלכם הוא מספר שעות בלבד, ואילו התמונות והסרטים, ימשיכו איתכם עוד שנים רבות. לכן, צריך לדעת למה לשים לב, איך לבחור צלם אירועים, מה כדאי לשאול אותו וכיצד נלמד מניסיונם של אחרים.

סוגי צלמים באירועים

עולמם של צלמי חתונות בפרט ושל צלמי אירועים באופן כללי, נחלקים לשני חלקים עיקריים. הראשון הוא צילומי הסטילס, התמונות הרגילות שמנציחות את ילד בר המצווה עם דודתו ואת הכלה עם החמה לעתיד.

בנוסף לכך, צילום אירועים לא ייחשב למקצועי אם השירות לא כולל בתוכו גם צילומי וידאו. הצילומים הללו הם אלו שנחשבים לאיכותיים והמבוקשים ביותר בסוף כל אירוע, משום שהם מנציחים אותו בצורה המוחשית ביותר.

כיצד לבחור צוות צילום אירועים?

לאחר שראינו אילו שירותי צילום אנו צריכים שיהיו באירוע ומה חשיבותם, צריך להבין ולוודא כיצד האנשים שאנו שוכרים את שירותיהם ומשלמים להם כסף, אכן ייתנו לנו את המוצר אשר לו אנו מצפים.

היכנסו לאינטרנט, דברו עם מכרים ונסו להכין רשימה מצומצמת של כשלושה עד ארבעה צלמים. לאחר שיש רשימה כזו בידיכם, קבעו פגישה עם כל אחד מהם. זכרו: צילום אירועים הוא מקצוע לכל דבר. זה אינו דבר שעושים כהכנסה צדדית, ולכן שימו לב היכן נערכת הפגישה. אם הצלם עובד במקום נוסף, קחו בחשבון שהוא עשוי להיות פחות מרוכז במשימה שלו, ופחות פנוי לטפל בה בעיקר לאחר האירוע.

עבודת הכנה לפני הפגישה עם הצלם

לפני הפגישה, מומלץ לעשות עבודת הכנה ולברר על אילו דברים ונקודות מומלץ לשים לב. שאלו שאלות רבות ככל האפשר, בלי להתבייש. כמו כן, מומלץ לבקש לראות לא רק אלבומי עבודות מוכנים שאינכם יודעים בוודאות מי הכין, אלא גם חומרי גלם ואלבומים הנמצאים בתהליך עבודה. כך תדעו אם עבודת הצלם טובה גם בשטח ולא רק לאחר תיקוני מחשב.

לבדוק היטב על איזו חבילת צילום אירועים מדובר

מומלץ מאוד לשים לב בעת הפגישה עם בעל המקצוע מה כוללת החבילה של צילום אירועים שהוא מציע לכם. האם הכנת האלבום נכללת בשירותים ובמחיר הסופי? כמה תמונות הצלם מתחייב לפתח לכם? מאיזו שעה במהלך היום הוא יהיה זמין עבורכם ולמשך כמה שעות?

שימו לב שבמרבית המקרים לא יגיע אליכם צלם אירועים אחד, זאת בשל העובדה הפשוטה שאם תרצו גם תיעוד סטילס וגם תיעוד בווידיאו, אדם אחד לא יוכל לעשות זאת בעצמו. על כן, חשוב מאוד לבדוק מי הם האנשים שהוא מביא עמו ומה הוא ניסיונם.

האירוע אינו של צוות הצילום, אלא שלכם

אם נסכם את כל מה שנכתב עד כה, אפשר לומר כך: בכל הנוגע אל צילום של אירועים, חשוב מאוד שתהיו מעורבים ככל האפשר בתהליך. תנו לצוות צילום האירוע דגשים מראש ועמדו על כך שיבצע אותם ושיהיה ערני למתרחש. זכרו שאתם אלו שמשלמים את הכסף ולכן אתם קובעים. כי האירוע הוא שלכם ולא של צוות צילום אירועים כזה או אחר.