צמידי יהלומים לכלה

יהלומים הם בדרך כלל משהו שרוב האוכלוסייה מוציאה עליו מכיסה עבור טבעות אירוסין או נישואין. צמידי יהלומים הם תכשיטים יוקרתיים הרבה יותר, בהם יכול להתפנק רק מי שבאמת שפר עליו מזלו והתקציב מצוי בכיסו. אם זה מצבך, ואתה מחפש את ה-מתנה עבור אשתך, החברה שלך או אמך – צמיד יהלום הוא ללא ספק הבחירה הנכונה.

מוזר אולי לנסות להשוות צמיד יהלומים לטבעת אירוסין או נישואין, ולומר שהצמיד הוא תכשיט יוקרתי יותר, הרי טבעת האירוסין או הנישואין היא התכשיט המשמעותי ביותר שיכולה אישה לקבל בחייה.

אבל אם נתייחס להשוואה רק מבחינת השווי הכספי, ללא ספק צמידי יהלומים מחזיקים ביתרון גדול. טבעות אירוסין או נישואין משובצות בדרך כלל ביהלום אחד, אולי בכמה. נסה לחשוב כמה יהלומים יהיו על צמיד שמשובץ לכל אורכו – הצמיד בקלות מנצח.

בגלל שצמיד היהלומים הוא תכשיט גדול יותר, לא רק מספר היהלומים בו רב יותר, אלא הם גם צריכים להיות גדולים יותר על מנת לבלוט וליצור את המראה המרשים. טבעת, לעומת זאת, ובמיוחד אם נועדה לאירוסין, היא תכשיט כל כך קטן ועדין, שגם היהלומים המשובצים בו צריכים להיות קטנים ועדינים אחרת היא תיראה גסה ומגושמת.

איך בוחרים צמידי יהלומים

אין ספק שמדובר באחת המתנות המרשימות ביותר שתוכל לקנות לאישה שאתה אוהב. אך כדאי לדעת איך לבחור את הצמיד. צמידי היהלומים נחלקים לשני סוגים עיקריים: צמידי טניס או צמידי חישוק משובצים יהלומים.

צמיד טניס הוא צמיד העשוי מזהב לבן או צהוב בדרך כלל, ומשובץ יהלומים לכל אורכו, כלומר – כל שטח הפנים של הצמיד משובץ יהלומים, ומספרם יכול להגיע עד ל- 100 יהלומים בצמיד אחד. צמידי החישוק המשובצים הם צמידים עשויי זהב או כסף, בהם החישוק עצמו הוא עיקר הצמיד, ולאורכו משובצים מספר יהלומים לשם קישוט.

צמידי הטניס הם הפופולאריים יותר והמראה שלהם מרשים ויוקרתי הרבה יותר. נכון, צמידי יהלומים מסוג זה יהיו בדרך כלל יקרים יותר, אבל גם כאן אפשר לנסות ולחסוך בעלות. איך עושים את זה? מתפשרים על איכות היהלום.

בקנייה של טבעת, איכות היהלום חשובה מאוד כיוון שהוא מאוד מרכזי ובולט בה. אם תתפשר על יהלום באיכות נמוכה, הטבעת כולה תיראה זולה ופשוטה. אבל בצמידי טניס יש כל כך הרבה יהלומים צמודים זה לזה, כך שהתפשרות על איכות יהלומים נמוכה מעט כמעט לא תיראה לעין, אך תורגש מאוד בכיס.

אם לאישה עבורה אתה קונה את הצמיד יש טעם מעט נועז יותר, תוכל למצוא פתרון יצירתי שגם יקטין את ההוצאה. פתרון זה הוא צמידי יהלומים משובצים יהלומים שחורים. היהלומים השחורים הם אבני חן נדירות מרהיבות ביופיין, זולות יותר מהיהלומים הרגילים. צמיד משובץ יהלומים שחורים או שילוב של יהלומים שחורים ורגילים הוא מתנה מרשימה, מיוחדת, מלאת מסתורין ויופי אקזוטי.