מוסיקה לחתונה

בחירת מוסיקה לחתונה היא אחד הגורמים המכריעים בעת ארגון האירוע. לא מדובר רק במוסיקה שתושמע בשלב הריקודים, אלא על כל המוסיקה שתושמע מתחילת הערב, תוך כדי האוכל והריקודים ועד שאחרון החוגגים יעזוב את המקום.

בחירת מוסיקה לחתונה - איפה מתחילים?

השלב הראשון הוא בחירת הסגנון המוסיקלי בחתונה. צריך לזכור שלאירועים שונים ולחתונות בפרט מגיעים אנשים רבים בעלי העדפות מוסיקליות שונות, לכן יש לדאוג לספק שירותי מוסיקה לאירועים שלא יהיו מונוטוניים, אלא שיקיפו כמה שיותר סגנונות שיתאימו למגוון רחב של חוגגים. כך לא תשאירו אף אחד משועמם או אדיש.

תקליטן, זמר או להקה

שלב נוסף הוא בחירת סגנון מוסיקה לחתונה, אבל הפעם מבחינת הביצוע שלה. האופציה היקרה היא לקחת זמר שישיר במהלך האירוע. אבל לא כל זמר מתאים לכל חתונה. האופציה השנייה היא להקה, שתיתן מגוון רחב יותר של סגנונות. הלהקה תוכל גם להסתובב בקהל ולהפעיל אותו תוך כדי האירוע. האופציה השלישית והנפוצה יותר היא לבחור תקליטן.

תקליטנים לחתונה

שוק התקליטנים בארץ הוא גדול ומגוון. לכן, לא קשה למצוא תקליטנים לאירועים שיציעו את שירותם במחירים שיוכלו לעמוד במסגרות התקציב של כל זוג מתחתן. בנוסף, קיימים תקליטנים לחתונה אשר מתמחים בתחום אירועים זה. מומלץ לחפש אותם.

איך בוחרים תקליטן מתאים?

כמו שציינו, ישנם המון תקליטנים לאירועים בארץ. אז איך בוחרים את התקליטן שיספק שירותי מוסיקה לחתונה בצורה המתאימה ביותר? ישנם מספר דברים שחשוב לבדוק ויעזרו לבחור או לפחות לצמצם את המבחר:

  • להתייעץ עם בעל האולם או הגן שבו בוחרים לערוך את האירוע. לרוב הם עובדים עם מספר תקליטנים לחתונות ויוכלו להמליץ עליהם מניסיון העבר
  • ללכת לראות את התקליטנים בפעולה בחתונות שונות. רוב המקומות יסכימו להכניס במהלך החתונה זוגות המעוניינים לראות את המקום ולהתרשם ממנו כחלק מתהליך השיווק שלהם. זו הזדמנות מצוינת לראות את התקליטן במקום
  • להחליט אם רוצים תקליטן פאסיבי שרק ישמיע מוסיקה לאורך הערב או כזה שינחה את הערב ויפעיל את קהל המוזמנים.

מוסיקה לחתונה תלויה גם באופי של התקליטן

צריך לזכור שהאנשים שהוזמנו לחתונה הגיעו כדי לשמוח בשמחת החתן והכלה ובעיקר ליהנות מהאירוע עצמו. אחד הדברים שעלולים לפגוע בהנאה הוא אופי התקליטן. ישנם תקליטנים הנוהגים לדבר הרבה במקום להשמיע מוסיקה. יש תקליטנים אשר ישמיעו מוסיקה ולא ינסו למשוך את האורחים להצטרף לריקודים. נסו להבין איזה אדם עומד מולכם.

מוסיקה לחתונה היא לא רק תקליטן

אין חובה להשתמש רק בשירותי תקליטן על מנת לספק מוסיקה לחתונה. לא מעט זוגות בוחרים לשלב תקליטן יחד עם להקה מהסוג שהזכרנו קודם, על מנת ליצור אוירה מיוחדת. ברוב המקרים בוחרים בלהקת מתופפים שתלווה את הזוג בדרכו לחופה, כשהתקליטן מופקד רק על המוסיקה באולם. בשלב הריקודים, אפשר לשלב גם את התקליטן וגם את הלהקה, כדי לספק חוויה מיוחדת ושונה שתישאר בזיכרון האורחים לאורך זמן.

מוסיקה לחתונה היא כיף גדול

דבר נוסף שניתן לשלב בחתונה הוא שירים אישיים. במידה ואחד מבני הזוג יודע לשיר, ניתן לשלב יחד עם המוסיקה מעמדת התקליטן גם שלב בו יעלה אותו אדם לישיר. שיר אישי הוא דבר מרגש מאוד שתורם המון הן לחוויית החתונה אצל הזוג הצעיר והן אצל האורחים. הוא כמובן גם מעשיר בצורה גבוהה את כל הנושא של מוסיקה לחתונה.