תקליטנים

תקליטנים הם בעלי תפקיד מכריע בדרך להפיכת אירוע למהנה. כאשר אתם מתכננים אירוע, אחת המטרות העיקריות היא שהאורחים בו ייהנו. בסופו של דבר כשאירוע מסתיים ועוברות מספר שנים, מי שהיה בו יזכור אם היה אוכל טוב ואם המוזיקה הייתה טובה.

אך אם לא תבחרו תקליטן בצורה נבונה, אלא כזה שישים את השירים הלא נכונים בזמן הלא נכון - אתם כבר בטח יכולים לדמיין איזו אווירה זה ייצור. ישנם מספר טיפים ועצות שיעזרו לכם לבחור את התקליטן המתאים ביותר לאירוע שלכם.

בחירת תקליטנים לפי התמחות באירועים ספציפיים

יש תקליטנים מכל מיני סוגים: DJ מועדונים, תקליטן לחתונה, לבר מצווה והרשימה עוד ארוכה. כאשר אתם בוחרים תקליטן לחתונה או לכל שמחה אחרת, חשוב לדעת שיש לו ניסיון בסוג האירוע שאתם מתכננים. כדאי אפילו לשאול אותו אם יש לו ניסיון בחגיגה כזו ובכמה אירועים דומים לאלו הוא כבר תיקלט.

האם התקליטן מחזיק ברשימת שירים הניתנת לצפייה?

יש תקליטנים לאירועים שלא משתמשים ברשימות שירים, אך תשמחו לדעת שרובם המכריע דווקא כן עושה זאת. בתור הלקוחות, מומלץ לכם לבקש מהתקליטן את הרשימה הזו ולבדוק שיש לו אוסף שירים גדול ומגוון, במיוחד אם רוצים לרצות קהלים שונים.

בחירת תקליטנים לפי פעילותם

אם טרם ראיתם את התקליטן שאתם רוצים לשכור לאירוע שלכם בפעולה, דעו כי זו אחת הפעולות החשובות ביותר. אבל לא חייבים להגיע פיזית לאירוע עצמו. היום אפשר לעשות זאת בקלות דרך האינטרנט ולקבל רושם על תקליטנים מבלי ממש להיות נוכח באירוע אליו לא הוזמנתם.

כשאתם רוצים לבדוק את תפקודו של התקליטן, זוהי השיטה הטובה ביותר. בזמן הצפייה בו, בדקו איך הוא מפעיל את הקהל, אם הוא לא מדבר יותר מדי, האם הוא מגוון ויודע לשלב בין סגנונות המוזיקה ובשורה התחתונה – איך הייתה האווירה באירוע בו תקלט.

רשימת דברים שיש לבדוק כשבוחרים תקליטנים לאירועים

בראיון התרשמות שאתם עורכים עם תקליטנים לאירועים או כאשר אתם רואים אותם מופיעים אונליין, כדאי לבדוק שיש לתקליטן את התכונות הבאות:

  • יידע בארגון מסיבות
  • ניסיון בטכנאות סאונד
  • יכולת לקרוא קהל ולהבין מה הקהל רוצה
  • הסתגלות לשינויים מקריים תוך כדי אירוע
  • יכולת להפעיל את הקהל
  • השתלבות עם עוד מוקדים ואטרקציות באירוע

תקליטנים שהם גם חברים

להרבה אנשים יש מכר או חבר שהוא תקליטן ובדרך כלל אפשר לסכם איתו על מחירים טובים יותר מאשר עם תקליטנים שאינכם מכירים. אך אל תתפשרו: גם אם מדובר בחבר, תקליטן חובב יכול להפוך את האירוע לאסון. תקליטן מקצועי יודע לפי ניסיונו לנגן את השירים הנכונים בזמן הנכון, תכונה שבדרך כלל לא תמצאו אצל תקליטן ללא ניסיון.

תקליטנים יוקרתיים יחזירו לכם את כל ההשקעה

כאשר בוחרים תקליטן כדאי להתייחס אליו כאל רשת הביטחון של האירוע. כך, גם אם שאר הדברים יצאו לא כל כך מוצלחים (האוכל למשל) הכסף שהוצאתם על התקליטן יכול להציל את האירוע מלהסתיים כזיכרון גרוע.

בידור זול הוא לא בידור טוב בדרך כלל ולמרות זאת הרבה אנשים מוציאים כסף רב על האוכל, סידורי הפרחים וכדומה, אך שוכחים שהמרכיב הכי חשוב הוא מוזיקה לאירועים. תקליטנים הם מנצחי האירועים, ולכן, כאשר את שוכרים אחד לאחר שקראתם את הטיפים שלנו, אל תחששו מהמחיר. בסופו של דבר זה ישתלם לכם.