טבעת נישואין

לאחר שבחרת את בן זוגך לחיים, הגיע הזמן לצאת לדרך ולמצוא לך גם טבעת לחיים. בניגוד לטבעת האירוסין, את טבעת הנישואין את יכולה לבחור בעצמך. בעוד שאת טבעת האירוסין בוחר אהובך עבורך ומפתיע אותך איתה, את תוכלי להתאים טבעת נישואין בדיוק לטעמך ולאצבעך, כאשר מחד מדובר בתכשיט יומיומי שילווה אותך לאורך שנים רבות, ומאידך מדובר בטבעת סמלית שמייצגת את הקשר המיוחד שלך ושל בן זוגך.

מקור המנהג

מקורה של הענקת טבעת הנישואין במהלך טקס החופה הוא במנהג אוניברסאלי ועתיק הנהוג בחברות רבות, אשר בו במהלך טקס הנישואין החתן עונד לכלתו טבעת נישואין. בחברות אלו נהוג גם שהכלה עונדת לבעלה טבעת נישואין בתורה, אך ביהדות לא נהוג לקיים מנהג זה במהלך הטקס. את הטבעת שם החתן על האצבע המורה של יד ימין של הכלה, ולאחר הטקס נהוג שהכלה מעבירה אותה לקמיצה של יד שמאל, וזאת בגלל האמונה המצרית העתיקה, שגורסת כי הוריד שבאצבע זו הוא וריד האהבה, אשר מגיע הישר אל הלב.

הטבעת היא חפץ בעל משמעות רגשית גדולה מאוד עבור בני הזוג, והיא תלווה אתכם במשך שנים רבות. כבר משחר ההיסטוריה לטבעות ניתנה משמעות עצומה: החל מטבעות של מלכים שעברו בירושה במשך שנים רבות, דרך ספרים על טבעות קסומות כמו בטרילוגיית "שר הטבעות", דרך טבעת בישוף שמסמלת את מעמדו של הבישוף הקתולי ועד טבעות אירוסין אשר, מסמלת את המחויבות של בני הזוג להתחתן.

צורתה של טבעת נישואין

צורתן של טבעות נישואין היא עיגול שלם, כדרך לסמל שעד החופה כל אחד מבני הזוג היה חצוי, ולאחר הטקס השניים מחוברים ויוצרים יחדיו מעגל שלם וסגור, סמל להמשכיות ושלמות. אחת הסיבות לכך שטבעת הנישואין היא כה חשובה, היא משום שהיא ניתנת באחד הרגעים היפים והמרגשים בחיים, וכך הם נחרטים בתודעה של בני הזוג. מסיבה זו, גם שנים ארוכות לאחר טקס החופה, מבט מהיר לכיוון הטבעת יכול להוציא שוב את רגשות האהבה החמה והאמיתית בין בני הזוג. מדובר בטבעת שתישאר על אצבעך כל הזמן, ותלווה אותך ברגעים הקטנים והגדולים שבחיים, החל משטיפת הכלים, ועד לידת הנכדים. מסיבה זו חשוב לבחור בטבעת שמחד תמיד תיהני להביט עליה ולהיזכר ברגעי החתונה הרומנטיים, ומאידך חשוב לבחור בטבעת נוחה אשר מתאימה לך לגמרי.

מחירי טבעות

טווח המחירים של טבעת נישואין יכול לנוע בין שלוש מאות שקלים ועד חמשת אלפים שקלים, כאשר המחיר תלוי במספר דברים: ראשית כל, מחירה של טבעת נישואין תלוי במספר הקראטים שלה (ככל שמספר הקראטים גבוה יותר, הטבעת תהיה יקרה יותר). שנית, המחיר נקבע לפי הייחודיות של הטבעת, כלומר במידה ומדובר בטבעת ייחודית שצורף מכין במיוחד עבורך, המחיר יהיה גבוה יותר מאשר אם תבחרו לרכוש את הטבעת ברשת או בחנות תכשיטים קטנה, כאשר את המחירים הנמוכים ביותר תוכלו למצוא בחנויות תכשיטים קטנות, והפערים במחירים בין רשתות תכשיטים יוקרתיות יותר לבין צורפים תלויה בדרישות המיוחדות שלכם מן הטבעת. פרמטר נוסף לקביעת מחיר הטבעת הוא העיצוב המיוחד שלה, כאשר ככל שהעיצוב מורכב יותר, מחירה של הטבעת יעלה בהתאם. עיצוב הטבעת כולל את הבחירה בין עיצוב מבריק או מט ובחירה בחריטות שונות או בריקועים מיוחדים, כאשר כל תוספת שכזו תעלה את מחירה של הטבעת. דברים נוספים שיעלו את מחירה של טבעת הנישואין הם הבחירה בשם של מותג מפורסם, הזמנה מיוחדת של טבעת או הזמנת טבעת העשויה בעבודת יד.

בתוך כל המבחר של החנויות והספקים, החומרים והסגנונות, המחירים והעיצובים, קשה לבחור את הטבעת המתאימה. על מנת לרכוש בסופו של דבר את טבעת הנישואין שתתאים לך ביותר, עלייך להכיר את כל האפשרויות שעומדות בפניך, החל ממספר הקראטים, דרך מידת הטבעת ועד סוג הזהב ממנו היא עשויה. במאמרים בחלק זה של האתר נסקור את כל האפשרויות שעומדות בפנייך. בהצלחה!