שמירה על טבעת הנישואין

טבעת הנישואין היא סמל מעבר שמסמל את הדרך המשותפת שלך ושל בעלך ואת הקשר המיוחד ביניכם. היות ומדובר בטבעת שתמשיך ללוות אותך בהמשך חייך, כדאי להקפיד לשמור עליה על מנת שלא תאבד מן הברק שלה ותישאר כחדשה. על מנת לעשות זאת, ישנן מספר פעולות שכדאי לבצע, ומספר טיפולים שניתן לעשות לטבעת על מנת לנקות אותה באופן יסודי ולהחזיר לה את הברק.

ראשית כל, קחי בחשבון שכאשר את עוסקת בניקיונות כדאי להסיר את הטבעת או להשתמש בכפפות. הסיבה לכך היא שחומרי הניקוי, הכימיקלים והנוזלים שונים, יכולים לאורך זמן להרוס את הטבעת. מאותה סיבה מומלץ גם להסיר את הטבעת בבריכה, בים ובמקלחת. כמו כן, כאשר את משתמשת בקרם ידיים, בבשמים ובתרסיסים לשיער כדאי להקפיד שאלו לא יגעו בטבעת על מנת שזו לא תאבד מן הברק שלה.

דבר נוסף שמומלץ לעשות על מנת לשמור על הטבעת הוא להימנע מנשיאת משאות כבדים כאשר את עונדת אותה, משום שאלה עלולים לשרוט את הטבעת, ובמידה והוספת אבנים טובות לאחר החופה, הן עלולות ליפול או להיפגע. בנוסף, אם שיבצת את טבעת הנישואין, כדאי לנקות אותה לפחות פעם בחודשיים. כל מה שעלייך לעשות הוא למלא כוס מים ולהוסיף מעט סבון או חומר ניקוי עדין ולא שומני אחר, ולשים בתוכה את הטבעת. ההשריה במים תסיר את השומנים שנדבקו לטבעת במהלך הזמן ותשמור עליה. לאחר הוצאת הטבעת מהכוס, שפשפי אותה עם בד או באמצעות מברשת עדינה, והוציאי את שארית הלכלוך והשומנים שהצטברו במהלך הזמן על הטבעת. עתה כל מה שנותר לך לעשות הוא לנגב וליבש את הטבעת ולחזור לענוד אותה על אצבעך.

במידה ושיבצת את הטבעת באבני חן לאחר החופה, כדאי לנקות את האבנים במטלית הספוגה במים קרים, ולהימנע ממים חמים או מתכשירים חזקים לניקוי הטבעת. אם שיבצת פנינים בטבעת, לא כדאי להשתמש בסבון אלא בחומר מיוחד שלא יגרום לפגיעה בפנינים כמו שמן תינוקות. במידה וטבעת הנישואין שלך עשויה כסף, מומלץ להשתמש בתכשיר ניקוי מיוחד, או לחילופין לנקות אותה באמצעות משחת שיניים לבנה, ולאחר מכן לנקותה באמצעות מים פושרים.

פעם לכמה חודשים מומלץ להגיע לצורף שהכין את הטבעת או לחנות בה נקנתה, על מנת לחדש את הציפוי ולנקות באופן יסודי ומקצועי את הטבעת. בצורה זו הטבעת תישאר במצב נפלא ותמשיך להיראות מבריקה וחדשה במשך שנים רבות.