היכן לרכוש טבעת נישואין

לפני שאת מתחילה לחפש טבעת נישואין, כדאי להביט בקטלוגים באינטרנט ולראות באיזה סוג של טבעת את מעוניינת. במידה ותראי ספקים שמעניינים אותך, תוכלי לחפש באחד מאתרי החתונות הרבים המלצות של זוגות שרכשו אצל הספק את הטבעת. כמו כן, מומלץ לבקש המלצות מבני משפחה ומחברים על חנויות תכשיטים ועל צורפים אמינים ומקצועיים. בשלב זה הגיע הזמן לבחור אם את מעוניינת לרכוש את טבעת הנישואין אצל צורף או בחנות תכשיטים, אם את מעוניינת לקנות טבעת מוכנה או להזמין טבעת בהכנה אישית.

את הטבעת כדאי להתחיל לחפש כחודש לפני החתונה, זאת על מנת שיישאר לך מספיק זמן לחיפוש הטבעת ולייצור שלה, כאשר במידה ואת מתכננת להזמין טבעת בהזמנה אישית, זמן הייצור שלה יהיה ארוך יותר, ולכן כדאי להתנהג בהתאם ולהתחיל לחפש את הטבעת זמן ארוך יותר לפני יום האירוע.

במידה ותבחרי בחנות תכשיטים, תוכלי להחליט בין חנות תכשיטים פרטית לבין רשת חנויות תכשיטים. היתרון הגדול בכך הוא שתוכלי למצוא טווח רחב של מחירים, צורות, צבעים וסוגים שונים של טבעות, ומתוכם למצוא את הטבעת שהכי מתאימה לכך. בחנויות מסוימות המחירים יהיו גבוהים מאוד או מעבר לתקציב שלך, אך באחרות תוכלי למצוא טבעת יפה שאינה יקרה, ולעיתים תוכלי אף להשיגה במחיר מבצע. בחנויות תכשיטים קטנות יותר, גדלים הסיכויים למצוא טבעות במחיר זול מאוד, ואילו ברשתות גדולות ומוכרות גם טבעות פשוטות יעלו סכום מכובד. לרוב חנויות התכשיטים ישנו קטלוג טבעות נישואין בו תוכלי לעיין ולמצוא את הדגם שמתאים לך ביותר ואת החומר שאת אוהבת עבור הטבעת.

אם לא מצאת טבעת שמוצאת חן בעיניך בחנויות התכשיטים, יתכן והאפשרות המתאימה ביותר עבורך היא לחפש צורף, שיעצב לך את טבעת הנישואין האידיאלית עבורך לפי דרישותיך האישיות. צורף יוכל לעצב לך טבעת לפי מידותייך ובקשותיך, והתוצר יהיה טבעת מיוחדת ושונה מטבעות אחרות, ולא עוד טבעת שהיא חלק מפס ייצור. כמו כן, בחירה בצורף תאפשר גמישות בשלב העיצוב, ותשפיע גם על איכות הטבעת - זהב שנרקע ועוצב בעבודת יד הוא לרוב איכותי יותר מזהב שעבר תהליך יציקה.

כאשר תגיעי אל הצורף, הוא יראה לך טבעות נישואין שהוא עיצב בעבר, ויחד תנסו למצוא את העיצוב המתאים ביותר עבורך, וליצור את השילוב שיקלע לטעמך. במידה ותרצי להוזיל את עלות הטבעת, לחלק מהצורפים תוכלי להעביר תכשיטים ישנים מכסף או זהב ולהשתמש בהם להכנת טבעת הנישואין. במידה ובחרת לעשות זאת, ודאי שאין את מעוניינת בתכשיטים עליהם את מוותרת משום שלאחר שויתרת עליהם אין דרך חזרה. אם נערכת מספיק זמן מראש, תוכלי לבקש מהצורף להכין לך דגם של הטבעת ממתכת זולה יחסית, כך תוכלי לענוד את הטבעת הזו במשך מספר ימים ולוודא שהיא מתאימה באופן מושלם לאצבעך.

אפשרות נוספת ומיוחדת, היא ללכת לאחת מהסדנאות המוצעות היום בשוק ליצירת טבעות הנישואין. את ובן זוגך תוכלו להצטרף לסדנא כזו, ויחד תוכלו ליצור את טבעת החלומות לכל אחד מכם. בסדנא מסוג זה את ובן זוגך תהיו מעורבים בכל שלב בהכנת הטבעות, והתוצאה תהיה מיוחדת ובעלת משמעות רגשית גדולה יותר, משום עצם הידיעה שאתם בעצמכם ובכוח אהבתכם הכנתם את הטבעות. מדובר בחוויה זוגית מיוחדת גם מבחינת הלימוד והעשייה של מלאכת הצורפות וגם מבחינת טבעת הנישואין המיוחדת שנוצרת בסוף.