איפור ביום החתונה

יום החתונה הגיע, ההתרגשות בשיאה והלחץ מרקיע שחקים. דווקא עכשיו, בשיא העומס, עלייך לקחת נשימה עמוקה ולהירגע. על מנת להקל עלייך ברגעים אלו, ארגנו עבורך את כל מה שאת צריכה לעשות במהלך היום על מנת שהאיפור ביום חתונתך יהיה מושלם וגם יישאר מושלם במהלך כל האירוע: מה לעשות בבוקר, איך לארגן את סדר היום, כיצד להתכונן לצילומים, מה לקחת לאירוע עצמו וכיצד לדאוג שהאיפור יחזיק מעמד במהלך כל החתונה.

הבוקר הגיע, ולפני שתתחילי בריצות ובסידורים אחרונים, כדאי לך לשטוף פנים היטב ולהשתמש במסכת הזנה. המסכה תעניק לפנייך לחות ותנקה אותם, והדבר יגרום לכך שהאיפור ייראה במיטבו על פנייך. דבר חשוב שכדאי לזכור הוא לא להשתמש בחומרים בהם לא השתמשת בעבר, היות ולא תרצי להיות מופתעת מהתוצאות ברגע האחרון – יום החתונה אינו המועד המתאים עבור ניסיונות, אם קמת עם מצב רוח אקספרימנטאלי, השאירי אותו ליום אחר.

על מנת שלא תלחצי ביום החתונה, כדאי לתכנן את כל לוח הזמנים של היום מההתחלה ועד הסוף. יש להחליט על השעה בה יוצאים לצילומים, ללבוש את השמלה כחצי שעה קודם, את האיפור כשעה לפני, ואת השיער כשעה לפני האיפור. לדוגמא, במידה והצילומים מתחילים בשעה חמש, בשעה שתיים כדאי להתחיל עם התסרוקת, בשעה שלוש להתחיל עם האיפור, בשעה ארבע להתלבש ובחמש להתחיל בצילומים. באופן זה נלקח גם באפר של נסיעות ועיכובים.

לפני שאת מגיעה לאיפור, קחי חמש דקות לצחצוח שיניים. מדובר בהזדמנות האחרונה בה תוכלי לצחצח שיניים עד סוף החתונה. כמו כן, מומלץ להצטייד גם בסוכריות מנטה לך ולבעלך לעתיד להמשך הערב. במידה ואת רואה שהעיניים שלך נפוחות מהתרגשות, אפשר להשתמש בשקיות קירור לעיניים, ואם העיניים אדומות כדאי להכין מבעוד מועד גם טיפות עיניים. בצורה זו תוכלי להגיע למאפר/ת כשאת מוכנה ומזומנה להפוך ליפהפיית היום.

לאיפור כדאי להגיע עם חולצת סטרפלס או לחילופין עם חולצה מכופתרת, על מנת שהמאפר/ת יוכלו לאפר גם את אזור בית החזה על מנת ליצור מראה אחיד. כמו כן, כדאי לבחור בחולצה רחבה כדי שיהיה אפשר להוריד אותה בלי להרוס את האיפור. בנוסף, במידה ואת משתמשת בעדשות מגע, כדאי לשים אותן רק אחרי שיסיימו לאפר אותך בשביל שלא יציקו ויפריעו לך בזמן האיפור.

כבר בזמן האיפור כדאי לוודא שהמייק אפ בו המאפר/ת משתמש/ת הוא בגוון מעט כהה יותר מגוון העור הטבעי שלך ולא להיפך, זאת משום שהפלאש של המצלמה גורם לעור להיראות בהיר יותר. לפני שתצאי מהמאפר/ת בדקי שהמייק אפ מרוח בצורה אחידה גם על בית החזה ועל הצוואר על מנת שההבדלים לא ייראו בתמונות. קחי בחשבון שהפלאש נוטה להדגיש ברק על הפנים ולמחוק פרטים, ולכן מומלץ להדגיש את תווי הפנים לקראת הצילומים. אל תדאגי אם כשתצאי מהמאפר/ת האיפור ייראה לך בתחילה מודגש מאוד, היות וזה יעזור לצילומים וגם יחזיק מעמד טוב יותר במהלך הערב. כמו כן, ככל שיעבור הזמן האיפור ייספג בעור וייראה עדין יותר.

איפור לצילומים

גם אם החתונה מתוכננת לשעות הצהריים וגם אם היא מתוכננת לשעות הערב, הצילומים יחלו בבוקר או בשעות אחר הצהריים. אל תשכחי שמדובר בשעות חמות במיוחד, וכתוצאה מכך יש לפנים נטייה להראות מבריקות בגלל הזעה והתרגשות ולאיפור להיראות מבריק מאוד ונטול זוהר.

על מנת לשרוד את הצילומים עם איפור מושלם, מומלץ לקחת איתך מספר אביזרים שיעזרו לך להיראות כמו נסיכה בלי קשר לשעה ולטמפרטורה:

  • במידה ואת משתמשת בליפ גלוס ולא באודם, כדאי לקחת איתך ליפ גלוס,התואם לזה שעל שפתייך, היות ומדובר באיפור שומני ולא עמיד, ולכן יש לחדש אותו מדי פעם. לפני הצילומים בקשי מהמלווה שלך להעיר לך כאשר צריך להוסיף עוד ליפ גלוס, וכך תיראי במיטבך במהלך הצילומים.
  • חשוב מאוד להביא עימך טישיו. הטישיו ישמש אותך לניגוב וספיגת הזיעה, וימנע מפנייך להיות לחות. אל תשכחי שהלחות עלולה לגרום לאיפור שלך לא רק להימרח, אלא גם להיראות מבריקה בצילומים.
  • קחי איתך פודרה דחוסה בגוון שעל פנייך וספוגית לפודרה כדי לפדר את אזור האף והמצח. מדובר בפיתרון פשוט ויעיל שיימנע מפנייך להיראות מבריקות בתמונות.

במידה ואת מתחתנת בתקופת שיא הקיץ, כדאי לדעת שניתן להזמין את המאפר/ת ליום הצילומים, וכך לוודא שהאיפור ישרוד את החום והלחות של הצילומים ושתגיעי עם איפור "כמו חדש" לחתונה עצמה. כמו כן, במידה והמאפר/ת לא מגיע/ה, כדאי להשתמש באופן עצמאי בפודרה על מנת למנוע מראה מבריק.

בחתונות חורף סובלים פחות מבעיית החום והלחות, אך מצד שני בגלל שהשמש חלשה יותר במהלך היום נהוג לצאת לצילומים בשעות מוקדמות, ולכן מתחילים ומסיימים עם כל מה שקשור באיפור ובתסרוקת בשעות מוקדמות מאוד. דבר זה יוצר בעיה חדשה, והיא שלאחר הצילומים על הכלה לעבור שעות רבות וארוכות עם האיפור והתסרוקת ולקוות שבמהלך האירוע האיפור עדיין ייראה במיטבו. על מנת לעבור את השעות האלה בשלום ישנן מספר אפשרויות: ראשית, אפשר לתאם עם המאפר/ת שתחזרו אליה/אליו לפני האירוע או להזמין אותם למקום האירוע על מנת לעשות תיקונים אחרונים. שנית, ניתן לחדש את האיפור לפני האירוע באופן עצמאי. לשם כך, ודאי שיש לך ליפ גלוס ופודרה. אלו הם המרכיבים החשובים ביותר שכנראה תזדקקי להם על מנת לחדש את מראה האיפור.

שמירה על האיפור בזמן האירוע

לאחר ששרדת את הצילומים והגעת למקום האירוע, קחי מספר דקות לפני קבלת הפנים כדי לעבור באמצעות טישיו על מקומות בהם ישנם סימני הזעה באמצעות טפיחות עדינות באזורים המבריקים. כדאי גם להשתמש בטישיו במקומות שבהם הצטבר מייק אפ כמו מתחת לעיניים ובאזור קמטי הצחוק ומסביב לפה, באופן שיחדש את המראה של האיפור. לאחר מכן כדאי לשים מעט פודרה באזורים המבריקים, לחדש את הליפ גלוס או האודם ואת עיפרון העיניים אם צריך.

במידה וירדו לך דמעות במהלך האירוע בקשי טישיו מהמלווה שלך, ואם היא לא לידך תוכלי לספוג את הדמעות עם האצבע. לרוב האיפור לא ייפגע היות ומדובר באיפור עמיד במים.

אחד הדברים החשובים ביותר על מנת לשמור על האיפור במהלך האירוע, הוא לדאוג מראש להביא עימך ערכת תיקונים לאיפור, ולהפקיד אותה בידי חברה קרובה או בת משפחה שתהיה בסביבתך במהלך כל הערב. ערכה זו תשמש אותך במצבי חירום "איפוריים", ובאמצעותה תוכלי לערוך גיחות קצרות לתיקונים מהירים ולדאוג לכך שתיראי במיטבך בכל התמונות ובמהלך כל החתונה. הדברים אותם כדאי לשים בערכת התיקונים הם:

  • מקלות אוזניים על מנת לספוג את האיפור בצורה עדינה.
  • טישיו שאיתו תוכלי לספוג את הזיעה באמצעות טפיחות קלות. הימנעי מספיגת הזיעה באמצעות מריחה או שפשוף, היות והאיפור שלך עלול גם הוא להימרח. תוכלי להשתמש בטישיו גם במקרה ותהיה הצטברות של מייק אפ באזורי הקמטים על הפנים.
  • פודרה עם ספוגית. כדאי לקחת פודרה בגוון שנמצא עלייך או בגוון שקוף, על מנת שגם לאחר הזעה עורך לא ייראה מבריק בתמונות והאיפור עצמו יישאר מקובע.
  • ליפ גלוס או אודם. בחתונה מנשקים, אוכלים, שותים ונושכים את השפה בעצבנות, וכתוצאה מכך יש לאודם ולליפ גלוס נטייה להישחק במהלך האירוע. על כן כדאי לדאוג לחידושם מדי פעם.
  • טיפות עיניים במידה ועינייך יהפכו לאדומות במהלך האירוע כתוצאה מההתרגשות והדמעות.
  • עיפרון עיניים במידה ואת זקוקה לו.
  • ללא קשר לאיפור, מומלץ להוסיף לערכת התיקונים גם סיכות שיער סולידיות על מנת לתקן את התסרוקת במידה ותזדקקי לכך, כדור נגד כאב ראש, פלסטר, מטליות לחות, סוכריות מנטה, חוט ומחט, דאודורנט, בושם ונעליים לריקודים.