איפור נסיון

איפור ניסיון הוא איפור שמתבצע זמן מה לפני החתונה אצל מאפר/ת, על מנת שתוכלי לבחון את כישורי המאפר/ת ולנסות סגנונות שונים של איפור היכולים להתאים ליום חתונתך. באמצעות איפור הניסיון תוכלי לבחון כיצד את נראית עם האיפור ולהחליט האם מדובר במראה בו את מעוניינת. איפור ניסיון מוצלח יוביל לבחירה במאפר/ת שיאפרו אותך ביום חתונתך.

מאפרים מציעים לרוב שני איפורי ניסיון, וכך הכלה יכולה להתרשם משני סגנונות שונים של איפור המתבצעים על ידי אותו המאפר/ת. כמו כן, כלות רבות בוחרות לעשות איפור ניסיון אצל כמה מאפרים שונים כדי לבחור בסופו של דבר איפור חתונה שיתאים להן באופן מושלם.

באיפור ניסיון יאפרו אותך, לרוב בסגנון שונה בכל צד של הפנים, ואז תישלחי הביתה עם האיפור ותישארי עימו במשך מספר שעות ולעיתים אפילו במשך יום שלם. כך תוכלי לראות אם האיפור עמיד ונוח, ולספר למאפר/ת לגבי חוות הדעת השונות שקיבלת לגבי האיפור וכיצד הרגשת איתו.

מומלץ ללכת לאיפור ניסיון כחודש לפני החתונה, על מנת שיהיה לך זמן ללכת למספר מאפרים ולוודא שביום החתונה תהיי מרוצה לגמרי מהאיפור שבחרת. כדאי להקדיש לכל איפור ניסיון כארבעים וחמש דקות, שהוא הזמן הממוצע הלוקח לביצוע מלאכת האיפור.

אל תשכחי שאיפור הניסיון הוא סוג של סקיצה, וביום האירוע הוא יראה שונה ממה שתראי באיפור הניסיון. הסיבה לכך היא שביום החתונה האיפור יהיה חלק מהמכלול השלם של התסרוקת, השמלה והתאורה במקום האירוע. לכן איפור הניסיון לא יהיה מושלם לגמרי, אלא בעיקר יבדוק את ההתאמה של הצבעים, צורות ההדגשה והמרקמים שמתאימים לתווי פנייך, ויעזור לך להחליט על הסגנון הכללי שהולם אותך ביותר.

קחי בחשבון שתוכלי לשנות את דעתך לגבי האיפור אפילו ביום החתונה, ולבקש מהמאפר/ת לבצע שינויים אחרונים. עם זאת, מומלץ לדבר על כל שינוי עם המאפר/ת טרם ההחלטה הסופית.

מדוע כדאי לעשות איפור ניסיון

איפור ניסיון הוא חשוב והכרחי מסיבות רבות: ראשית, משום שבחירת מאפר/ת ללא איפור ניסיון היא סיכון, היות ולא תמיד מה שנראה טוב בתיאוריה ייראה עלייך טוב. כמו כן, איפור הניסיון מאפשר לך להתרשם ולבחון את יכולות המאפר/ת, ובמידה ולא תהיי מרוצה מהאיפור עדיין יהיה לך זמן לחפש מאפרים חדשים.

קחי בחשבון שאיפור ניסיון הוא משמעותי במיוחד היות והוא מאפשר לך הכנה לאיפור ביום החתונה, ונותן לך את התחושה האמיתית של סגנון האיפור שיהיה עלייך ביום כלולותייך. באופן זה תוכלי לקבל את ההחלטה לגבי המאפר/ת על סמך ניסיון ולא על סמך תקוות או הבטחות באוויר.

כדאי לעבור איפור ניסיון גם על מנת לבחון כיצד את מסתדרת עם המאפר/ת מבחינה אישית, וגם כדי שהמאפר/ת יוכלו להכיר את הסגנון האישי והרצונות שלך. באיפור הניסיון תוכלי גם להראות למאפר/ת את צבע וסגנון השמלה והתסרוקת שלך על מנת שיהיה ניתן להתאים אליהם את האיפור וליצור מראה שלם וכולל. בהזדמנות זו תוכלי לקבל גם חוות דעת כללית על מצב עור הפנים שלך ועל עיצוב הגבות ביום האירוע.

סיבה נוספת לעבור איפור ניסיון היא שהוא נועד בין השאר גם לבדוק את הרגישויות של העור לחומרי האיפור השונים בהם המאפר או המאפרת משתמשים. חשוב לגלות רגישות כזו במידה וקיימת כמה שיותר מוקדם, היות וביום החתונה את תסתובבי עם האיפור הזה במשך רוב שעות היום, ולא תרצי לגלות שהוא מגרד, גורם לך לסבל כלשהו או מגרה את העור שלך בכל דרך שהיא.

עצות וטיפים לאיפור הניסיון

  • לפני איפור הניסיון כדאי להסתכל במגזינים, קטלוגים ובאתרי אינטרנט על מנת למצוא רעיונות ואפשרויות שונות לאיפור העשוי להתאים לך. ההתבוננות במגוון הרחב יאפשר לך לגבש דעה לגבי סגנונות הבאים בחשבון עבורך. מומלץ להגיע לאיפור הניסיון עם תמונה שתמחיש את הסגנון בו את מעוניינת, ולהתייעץ עם המאפר/ת אם סגנון איפור זה מתאים לך וכיצד כדאי להשתמש בו בדרך שהכי תתאים לתווי פנייך. תפקיד התמונה הוא רק לתת כיוון כללי לסגנון האיפור, ועלייך לקחת בחשבון שהאיפור ישתנה לפי סגנון פנייך וצבע עורך.
  • בואי לאיפור הניסיון עם מישהי שאת סומכת עליה לגמרי, כמו קרובת משפחה או חברה טובה, שתהיה כנה איתך לגמרי אך גם תדע לפרגן, ושתוכל לייעץ ולעזור לך בהחלטות.
  • כדאי להגיע לפגישה עם חולצת סטרפלס או עם חולצה מכופתרת, על מנת שהמאפר/ת יוכלו לאפר גם את אזור בית החזה באופן שייצור מראה אחיד. כמו כן מומלץ לבוא בחולצה לבנה כדי שתוכלי לראות את האיפור בדומה לדרך בה ייראה עם השמלה, היות ובד לבן יאיר את פנייך אחרת מבד צבעוני.
  • במידה ואת משתמשת בעדשות מגע, כדאי לשים אותן רק אחרי שיאפרו אותך על מנת שלא יציקו ויפריעו לך בזמן האיפור. אם את מתכוונת להשתמש במשקפיים בזמן החתונה אפשר להשתמש באיפור מעט יותר בולט וכדאי לציין זאת בפני המאפר/ת לפני האיפור.
  • אם את משלבת בשמלת הכלה צבע נוסף חוץ מלבן, קחי בחשבון שיתחשבו בו כאילו כל השמלה היא בצבע הזה. לכן כדאי להגיע לאיפור הניסיון עם דוגמאות מבד השמלה, וכך המאפר או המאפרת יתאימו את האיפור לשמלה באופן ההולם ביותר.
  • בתחילת הפגישה צייני במידה ויש לך רגישויות או אלרגיות, אם יש לך נטייה לדמוע, להזיע, להבריק או במידה ויש לך נטייה לפצעי לחץ. ודאי שהמאפרת יודעת להתמודד גם עם מצבים בעיתיים כמו פצעונים, אלרגיות ורגישויות.
  • בפגישת הניסיון הסבירי למאפר/ת מה את אוהבת וממה את סולדת, לאיזה סגנון איפור את מתחברת ואיזה איפור ממש אינו בא בחשבון. כמו כן, נסי להסביר למאפר/ת כיצד את רוצה להיראות ביום חתונתך.
  • צריך לוודא שהמאפר/ת לא מנסה לחסוך עלייך בחומרים ובאיכות שלהם, היות וביום החתונה חשוב מאוד שהאיפור יהיה עמיד במים ולא ימרח עקב זיעה, התרגשות ובכי. חשוב לדעת כי יש הבדל בעמידות בין איפור יקר לבין איפור פשוט מאוד, לכן בחני את החומרים בהם משתמש המאפר וודאי שאין לך את התחושה שמתקמצנים עלייך.
  • לאחר סיום איפור הניסיון כדאי לבדוק כיצד האיפור נראה בחוץ באור יום ולהישאר איתו על מנת לראות כיצד את מרגישה עם האיפור, ולוודא שהוא לא מציק ומגרד וגם שהוא עמיד ומחזיק מעמד זמן רב, היות וזהו למעשה האינדיקאטור שלך לגבי עמידות האיפור ביום האירוע. כמו כן, יש לבחון גם שאין הבדלים בין צבעי הגוף וצבעי הפנים, כלומר שלא יהיו מעברים חדים בין הגוונים או לחילופין כתמים על העור.

לסיכום, כשאת באה לאיפור ניסיון כדאי לשים בצד את כל מה שאת חושבת ויודעת על איפור ולהיפתח לניסיונות חדשים. אין הרבה הזדמנויות בהן תוכלי להתפרע כך עם מאפר/ת מקצועי/ת, ואולי תגלי סגנונות איפור חדשים שיהלמו אותך באופן מיוחד.