בחירת מאפרת

ישנם מאפרים ומאפרות רבים בשוק, ולכל אחד ואחת מהם סגנון עבודה משלו, טעם ייחודי וטווח מחירים שונה. כמו כן, לא כל מאפר יציע לך איפור ניסיון, ואילו מאפרים אחרים יציעו לך יותר מאיפור ניסיון אחד. מחלק תוכלי לבקש לאפר אותך בביתך ביום האירוע, ואצל חלק יצלמו אותך על מנת שתוכלי לראות אם האיפור עובר מצלמה. המבחר הרב והסגנונות הרבים הופכים את בחירת המאפר/ת למאתגרת, ועל מנת לקבל את ההחלטה כדאי לקבוע פגישה עם מספר מאפרים/ות לאיפור ניסיון ולא לבחור במאפרים הראשונים שתראי, ובדרך זו תרגישי שבחרת במה שבאמת מתאים לך. על מנת להגיע להחלטה הסופית כדאי להתחשב בדברים הבאים:

אופי המאפר/ת: כאשר את בוחרת במאפר או במאפרת, חשוב שתהיה לך כימיה איתם. מאפרים טובים יהיו קשובים אלייך ויגרמו לך להרגיש נוח עם כל הערה או בקשה שיש לך. חפשי מאפר או מאפרת נחמדים ואדיבים, שיהיו סבלניים ויסכימו לערוך מספר רב של ניסיונות במידת הצורך. אל תשכחי שמדובר באדם שיבלה איתך ביום החשוב בחייך, ולכן כדאי לבחור במאפר או מאפרת שיהיה לך כיף להעביר איתם את הזמן ביום חתונתך, שיעזרו לך וירגיעו אותך. כמו כן, חשוב לבחור במאפר או מאפרת שיתעניינו בך ובטעמך וילמדו להכיר את האופי והסגנון שלך: אם את מתאפרת בדרך כלל, מה את אוהבת ולא אוהבת, ושיהיו פתוחים לסגנון האישי שלך ולא יתעקשו על איפור שלא יהלום את טעמך.

מקצועיות וניסיון: לפני שאת בוחרת מאפרים אליהם תגיעי לאיפור ניסיון, כדאי לחפש המלצות עליהם ועל עבודתם. חשוב לבחור במאפר או מאפרת שאת סומכת על רמת המקצועיות שלהם, ויש לוודא כי מדובר במאפרים בעלי ניסיון ספציפי באיפור כלות. לשם כך צריך לבדוק האם המאפר מוכר בתחום, כמה שנים הוא כבר נמצא בתחום ומה הייתה שביעות הרצון של כלות שהתאפרו אצלו. כמו כן בררי באילו חומרים וטכניקות משתמש המאפר או המאפרת. על מנת לעשות זאת ניתן לשאול בפורומים באינטרנט או להתייעץ עם חברות שכבר נישאו והתאפרו אצל אותו מאפר או מאפרת.

תיק עבודות: כאשר את מתלבטת בין מאפרים, כדאי לבקש לצפות בתיקי העבודות שלהם, הכוללים תמונות מאירועים קודמים. ניתן גם לחפש עבודות קודמות של המאפר או המאפרת באינטרנט. כאשר תביטי בתיק העבודות, הסתכלי בתמונות ובחני האם יש התאמה של האיפור לתווי הפנים של הכלות השונות, ואם מדובר במאפר או מאפרת שמסוגלים לשנות ולהחליף סגנונות לפי בקשת הכלה והמראה שלה. תיק העבודות יעזור לך להתרשם ולבחון את מקצועיות המאפרים, ויקלו עלייך את הבחירה.

מחיר: כדאי להשוות מחירים בין המאפרים, היות וקיימים פערים גדולים בין המחירים והם לא בהכרח מעידים על מקצועיות רבה יותר. המחיר של איפור כלה נע בין מאתיים שקלים לאלף חמש מאות שקלים, והדבר תלוי במקצועיות ובניסיון של המאפר או המאפרת ובאזור המגורים, כאשר במרכז מדובר במחירים גבוהים יותר לעומת הפריפריות. כמו כן, עלות האיפור תלויה גם באיכות התכשירים בהם משתמש המאפר ובמחירם, כאשר ככל שמדובר בתכשירים יוקרתיים ונחשבים יותר, מחיר האיפור יעלה בהתאם.

אפשרות הגעה לאירוע: במידה ואת מעוניינת שהמאפר או המאפרת יגיעו לאירוע, כדאי לברר זאת טרם בחירתם. מאפר שמגיע לאירוע יוכל לערוך תיקונים במהלך כל החתונה, ומדובר בדבר חשוב במיוחד במידה ואת מתחתנת ביום חם מאוד, היות ואז יש נטייה להזיע וזה גורם לפנים להיות מבריקות ולאודם להישחק, והמאפר/ת יוכלו לדאוג לכך שבכל התמונות תראי במיטבך, גם לאחר החופה וגם במהלך הריקודים.

איפור בבית הכלה: אם את שוקלת להתאפר בביתך ביום החתונה, קחי בחשבון שלא כל המאפרים מספקים שרות זה, ועל כן יש לברר זאת לפני שאת בוחרת סופית במאפר/ת. לאיפור בבית יש יתרונות אך גם חסרונות רבים. רשימה זו תעזור לך לבחור אם האפשרות של איפור בביתך מתאימה לך או לא:

יתרונות:
**בבית ישנה אווירה רגועה, ביתית ולא מלחיצה.
**לא תצטרכי להתרוצץ ממקום למקום ביום שהוא גם כך אחד הימים הלחוץ בחייך.
**אין תחושה של סרט נע כמו שיש בסלון כלות שבו מאפרים מספר כלות באותו יום וכך מאבדים יחס אישי, ובבית המאפר או המאפרת משקיעים בך את כל האנרגיה והמאמצים שלהם.
**חסכון של זמן, מדובר בחיסכון של זמן הנסיעות וההגעה ממקום למקום.

חסרונות:
**בחירה במאפר או מאפרת שמגיעים לביתך תצמצם את יכולת הבחירה שלך בין המאפרים משום שלא כולם מספקים שירות זה. לכן עלייך לברר זאת כבר בהתחלה.
**מדובר בתוספת של כעשרים אחוזים למחיר האיפור הרגיל.
**בבית אין תנאים אופטימאליים כמו שיש אצל המאפר/ת בגלל שאין תאורה מתאימה, אין כסא מתאים, אין מראות גב ולעיתים קרובות בני משפחה מסתכלים מהצד וזה עלול להיות מלחיץ.