בחירת שמלה בהתאם לגיזרה

לכל אחת מאיתנו גזרה שונה ומיוחדת לה. עבור רובנו ישנם אזורים שונים בגוף שהיינו מעדיפות שיודגשו, אך גם אזורים שהיינו מעדיפות לטשטש ולהסתיר. החדשות הטובות הן שגם אם את חוששת שאת "כלה לא קלה", ישנה שמלה שתתאים לך בדיוק, שבתוכה תרגישי כמו מיליון דולר. הדבר היחידי שכדאי לעשות הוא לקחת בחשבון את הנתונים הפיזיים שלך ולהתאים אליהם את השמלה. נשמע מסובך? דווקא לא. במאמר זה מרוכזות העצות הכי משמעויות שכדאי לך לקחת בחשבון לפני שתלכי לבחור שמלה. עכשיו רק נותר לך ללמוד את הגוף שלך ולהתאים עבורו את השמלה המושלמת.

ישנם חמישה סגנונות עיקריים מהם מורכבות רוב שמלות החתונה: יש את שמלת הנשף עם המראה הקלאסי והמלכותי, המאופיינת במחוך מלא ובחצאית תפוחה המסתיימת בקו המותן, כאשר לפעמים קיימות מספר שכבות לחצאית. סגנון שמלה נוסף הוא הסגנון הקיסרי, בעל חצאית שאינה תפוחה המסתיימת בקו מותן גבוה הממוקם מתחת לחזה. סגנון נוסף הוא סגנון המשולש, המאופיין בזרימה מהכתפיים מטה. מדובר בשמלה המסתיימת בחצאית מתרחבת היוצרת צורה של משולש. קיים גם סגנון צמוד או נוזלי, הממוקם קרוב מאוד לקו הגוף וזורם במקביל לו או צמוד אליו.

לפני שתבחרי את שמלת הכלה שלך, יש לוודא שהשמלה מדגישה את האזורים המחמיאים בגוף שלך ומסתירה את האזורים הפחות מחמיאים.

מבנה גוף קטן

כדאי לבחור בסגנון צמוד, סגנון משולש, סגנון נוזלי, צווארון פתוח ושמלת סטרפלס. אין צורך במחוך שלם, ובמקום אפשר להקשיח את חלק המותן ולבחור בשמלה נשפכת. מומלץ לוותר על שמלת נשף תפוחה, שמלה עם הרבה בד, גב חשוף, צווארון רחב או מיוחד ועל כתפיים נופלות.

מבנה גוף רחב

מומלץ לחשוף כתפיים ולבחור בשמלת סטרפלס, כתפיות, שרוולונים, כפפות ארוכות ומחוך צר, וכדאי לוותר על צווארון גולש.

מבנה גוף מלא

כדאי לבחור בסגנון משולש או בשמלת נשף עם קו מותן גבוה וצר. כדי להסתיר רגליים מלאות ניתן להשתמש בחצאית נפוחה עם חישוק אחד. אם מדובר במבנה גוף שופע אפשר לבחור במחוך החושף את הכתפיים, חצאית מלאה ובד מרומם, וכדאי להשתמש במחוכים המחטבים את הגוף ותומכים בחזה. כדאי להשתמש בקווים ישרים המאריכים את הגוף ובמחוך פנימי בתוך השמלה ולא במחוך בשני חלקים. כמו כן, כדאי לבחור בשמלה לבנה לגמרי בלי גוונים נוספים, היות וזה יוצר אשליה של גוף דק וארוך. במידה ויש לך מותן צרה תוכלי להבליט אותה עם חצאית קלוש. מומלץ להימנע משמלה צמודה או חשופה מאוד, משמלת סטרפלס ומשמלה נוזלית וכתפיות דקות, וגם להימנע מתכשיטים על הצוואר. יש לקחת בחשבון שבדים כבדים ועבים יתאימו לבחורות עם גוף מלא המשתמשות במחוך, והם יחזיקו את הגוף טוב יותר.

מבנה גוף גבוה

מומלץ לבחור בסגנון צמוד, סגנון קיסרי, סגנון נוזלי, סגנון משולש ובשמלת נשף מלאה. כדאי להבליט את עצם הבריך, להשתמש במחוך פתוח ואפשר לבחור בשמלה עם גב חשוף. אפשר לבחור בשמלת סאטן עם תחרה הנשפכת על הגוף, ובחצאית נפוחה עם מותן נמוך. מבחינת מחשוף כדאי לבחור בסטרפלס, קולר ובמחשוף וי. כדאי לוותר על צווארון גבוה, שרוולים ארוכים, שיער מורם ותוספות שיער. אם את גבוהה ורזה כדאי לבחור בסגנון משולש או בשמלת נשף, ולהדגיש את עצם הבריח ולהשתמש במחוך ובצווארון פתוח, וכדאי לוותר על צווארון גבוה, שרוולים ארוכים ועל שיער מורם.

מבנה גוף נמוך

כדאי לבחור שמלה עם מותן גבוה ולהימנע משמלות חצי שרוול. במקום זה כדאי לבחור בשמלות קולר או בשמלה עם כתפיות דקות. כמו כן, כדאי להימנע משמלות מלאות ולבחור בשמלות עם קישוטים קטנים. מומלץ לבחור בשמלה שבאזור המותניים יש לה צורה של וי. כדאי לבחור בשמלה שלמה ולא במחוך וחצאית, ולא כדאי לבחור בחצאית נפוחה אלא בסגנון משולש. כדאי לבחור בצווארון קולר ולוותר על סטרפלס. מומלץ לבחור באורך שמלה החושף את הנעליים.

גזרת אגס (אגן רחב או ישבן בולט)

כדאי לבחור בשמלת נשף עם סטרפלס ולוותר על שמלה צמודה, שמלה נוזלית וצווארון וי. כדאי להבליט את החלק העליון של הגוף ולהשתמש בחצאית נפוחה כדי להסתיר את האזורים הבעייתיים.

חזה גדול מאוד

לא כדאי להשתמש בבד לבן חלק היות והוא יגדיל לך את החזה, ובמקום כדאי לטשטש עם תחרה או עם כיווצים באלכסון או לרוחב. כמו כן, מומלץ להשתמש במחשוף נדיב כמו מחשוף סירה, וי או לב, ובמחוך או בחזייה תומכת מאוד.

זרועות שמנות

כדאי לבחור בשרוולים מנופחים או בשרוולים רפויים מתחרה. ניתן גם להסתיר את הידיים עם שרוולונים וכך הכתף תהיה חשופה והזרוע מכוסה. אפשר לבחור בשמלה עם שרוולים שמכסים את החלק העליון של הזרוע אך מראים את הכתף, ואפשר גם להוסיף שרוולים שנתפסים על הזרוע בנפרד מהשמלה או להוסיף עליונית שקופה. אפשרות נוספת היא לבחור בשמלה עם שרוולים קצרים שיכולים לתת מראה מיוחד לשמלה. כדאי לא ללכת על שרוולים חלקים אלא לשבור את הבד עם תפרים קטנים שיוצרים אשליה של משהו צר יותר.

טיפים נוספים

  • אם יש לך חזה קטן כדאי להשתמש בכריות סיליקון ופוש אפ ולוותר על מחשוף גדול.
  • אם יש לך גב כפוף כדאי לוותר על שמלות עם גב חשוף.
  • אם יש לך צוואר קצר או סנטר בולט כדאי לבחור בשמלה עם מחשוף נדיב.
  • אם יש לך צוואר ארוך כדאי לבחור בשמלת קולר.
  • אם יש לך כתפיים רחבות כדאי להימנע משמלת קולר ולבחור בגזרת גופייה.
  • אם יש לך פנים עגולים כדאי לבחור במחשוף וי.

קחי בחשבון שישנם גוונים רבים לצבע לבן, ולכן כשאת בוחרת בשמלה בחרי בגוון שיתאים לצבע העור שלך. ההמלצה העיקרית שלנו בנושא זה היא שכדאי להתרחק מגוון הדומה לצבע העור שלך. לדוגמא, במידה ועורך נוטה לצהוב, כדאי להימנע מגווני האוף וויט ומגוונים צהובים יותר. לבחורות עם עור ורדרד כדאי דווקא לבחור בגוונים הצהובים. לבנות בהירות מומלץ לבחור בשמלה עם גוונים חיים שמעניקים סומק, ואילו לבנות שזופות וכהות כדאי לבחור בגוונים עמומים או פסטליים ובלבן בוהק. לג'ינג'יות מנומשות כדאי לוותר על גווני אפרסק ומהכתומים, הצהובים והזהובים, ולבחור בגוונים קרים כמו תכלת, לילך וכסף.

לסיכום, לא משנה באיזו שמלה תבחרי בסוף, ביום החתונה את הולכת להיראות כמו נסיכה. הזוהר הפנימי והאושר שלך יקרינו החוצה, ולהיות מוקפת בחברייך ובמשפחתך ולעמוד תחת החופה עם בחיר ליבך יהפכו אותך לכלה הכי יפה שרק אפשר. חשוב לזכור שהשמלה היא רק שמלה, ומה שבאמת חשוב זה אהבתך לבן זוגך והאיחוד ביניכם.