זרי כלה מקוריים

ישנן כלות שאוהבות לעשות דברים אחרת, לא ללכת בתלם ולא לבחור בשום דבר צפוי. כלות אלה יבחרו במקום בזר הכלה השגרתי דווקא בגימיקים שיעשירו את האירוע, ישעשעו את האורחים או ישאירו טעם של עוד. במידה והחלטת שזר כלה רגיל אינו בשבילך, ושאת רוצה לבחור דווקא זר כלה מקורי, שונה ומיוחד, ישנן מספר אופציות שתוכלי לבחור בהן:

ראשית, תוכלי לבחור לקטוף פרחים בעצמך. במידה ותבחרי באפשרות זו, תוכלי ללכת לך ללקט פרחים שמתאימים בדיוק לטעמך, או אפילו לשלוח חבר או חברה ולבקש מהם לבחור פרחים בצבעים שמתאימים לשמלתך ולסגנון האירוע. זר מסוג זה יספק מראה רענן של פרחים שהרגע נקטפו, וימשוך תשומת לב למרכז הגוף. לא כדאי לבחור את הפרחים באופן רנדומאלי: נסי לבחור מראש בצבעים המתאימים זה לזה וגם לתכשיטים, לשמלה ולאיפור שלך. כמו כן, לא מומלץ לבחור ביותר מדי צבעים, משום שמגוון רחב מדי של צבעים ימשוך את תשומת הלב ממך אל זר הפרחים, והסיכון שהצבעים לא יתאימו אחד לשני יגדל. במידה ואת מעוניינת באפשרות של להכין בעצמך את הזר, מצורפות בסוף מאמר זה הוראות הכנה של זר כלה.

אפשרות מקורית נוספת, היא לבחור בזר מתוק. גם כאן המגוון הוא רחב, וישנם ספקים רבים שאצלם תוכלי להזמין זר מתוק מוכן או לבקש שיעצבו לך זר מתוק מיוחד. תוכלי לבחור בזר שוקולדים משולבים עם פרחים, בזר עם ממתקים וסוכריות המשולבים בו, בזר עם סוכריות גומי או מרשמלו ובזר עם סוכריות שקדים. רוב הספקים מאפשרים התאמה של עטיפות ואריזות הממתקים לשמלה ולאופי האירוע. במידה ותרצי, תוכלי לשלב בין הסוכריות והשוקולדים גם פרחים. בצורה זו במידה ותהיה לך נפילת סוכר מרוב התרגשות לקראת החופה, תמיד תוכלי לזלול לך איזה פרלין שישפר את הרגשתך, ולאחר החופה לכבד את חברייך ומשפחתך במעט זר כלה בניחוח רענן. המגוון הקיים בשוק של זרים כאלה הוא עצום, החל מזר ורדים בצבע לבן שבתוכם מתחבאים פרלינים, וכלה בזרי כלה הבנויים משיפודי גומי בצורת לב השזורים בפרחי משי. גם אם לא מצאת את הזר אשר לו נכספה נפשך, תוכלי לבקש מהספקים לעצב בעצמך את הזר המתוק ולהתאים את אריזות הממתקים לצבעים ההולמים אותך.

אופציה נוספת ושובבה, היא לבקש עיצוב זר כלה מבלונים. מדובר באפשרות חצופה ומקורית, שללא ספק לא תשאיר את האורחים בחתונתך אדישים. כמובן, זוהי אפשרות הדורשת אומץ וחדשניות, אך גם כאן האפשרויות הן כמעט בלתי מוגבלות. השלכת הזר בתום החופה תקבל משמעות חדשה לגמרי כשהאורחים בחתונה יתמסרו זה עם זה בזר הכלה שלך. זוהי אפשרות זולה ויצירתית, אך היא מתאימה רק לחתונות צעירות ולא רשמיות. החברים כנראה יתלהבו מהתושייה והיצירתיות. סבתא אולי תתלהב פחות...

במידה ואת מעוניינת בזר סולידי יותר, אך עדיין מקורי, תוכלי לשלב את זר הכלה עם סרטים צבעוניים, פרחי משי או פרפרי משי שזורים, מחרוזת פנינים, פסלון קטן של זוג יונים או כל דבר אחר העולם על רוחך. תוכלי להוסיף גם פרחים יבשים ופרחים צבועים בצבע שתבקשי. אפשרות מעט נועזת ומיוחדת יותר, היא לשלב בתוך הזר הפתעות קטנות כגון שוקולדים, מחזיקי מפתחות או מגנטים עם הלוגו של החתונה, או כל הפתעה אחרת שעולה על רוחך, אשר אותה תוכלי, לאחר החופה, להוציא מהזר ולהעניק לחברייך ומשפחתך. היי סמוכה ובטוחה שאף אחד לא ישכח את זר ההפתעות שלך.

זר יצירתי נוסף הוא זר פירות. ישנם ספקים המתמחים בזרים מסוג זה. מהפירות ניתן ליצור צורות של פרחים, והתוצאות צבעוניות ומגוונות. זר מסוג זה יסמל את אהבתכם המתוקה והפורחת, ויהווה ללא ספק אטרקציה במהלך החופה. את אותו הדבר ניתן לעשות גם עם פירות יבשים, או לשלב פירות יבשים עם פירות רגילים. אם את מעוניינת באפשרות זו אך הצבעים לא מתאימים, ניתן להשיג זר מפירות טריים המצופים בשוקולד בצבעים שונים, כך תוכלי להתענג לאחר החופה על זר מתקתק ומלא בויטמינים, בלי לוותר על הצבעוניות שמתאימה לחופתך. ניתן לבחור גם בזר פירות מסגנון אחר, המורכב מפרוסות של פירות הדר. האפקט שנוצר מרהיב, בעיקר כאשר משלבים פרוסות של תפוזים, קלמנטינות ואשכוליות אדומות. ניתן לשלב בזר כזה גם שיפודי ענבים או קיווי, הכל תלוי באפקט הצבעים הרצוי.

אם את מחפשת סוג אחר של מקוריות ומשמעות בזר הכלה, תוכלי לבחור זר אך ורק לפי המשמעויות הסמליות של הפרחים שבו, אותן תוכלי ללמוד במאמר על משמעותם של פרחים. התחום מכונה פלוריוגרפיה, והוא מסביר איזו משמעות יש לכל פרח. כך תוכלי לבחור בזר יפהפה שמעבר לשילוב הפרחים שלו, הוא יהווה גם זר של משמעויות וברכות עבורך ועבור החתן המיועד. כמו כן, תוכלי לבחור בזר המורכב מצמחי תבלין או מאלומת שיבולים הדוקה, או לחילופין לענוד את זר הכלה על הראש או על היד. אלו הן אפשרויות שהיו נהוגות ביוון ורומי העתיקות, וחזרה למסורות אלו יכולה להיות סמלית, אלגנטית, ריחנית ומיוחדת. לאחרונה ישנו רעיון מקורי נוסף שהופך לפופולארי מאוד באירופה, והוא בניית מעין "תיק" מפרחים, הכולל מנשא, על מנת שתוכלי לשאת את הזר בנוחות.

אם את מעוניינת לשמר את המסורת הרווחת בחתונות בעולם של זריקת זר הכלה על הרווקות בתום הטקסט, הרי לך רעיון מקורי: תוכלי להזמין זר מתפרק, המורכב ממספר זרים קטנים מחוברים. כאשר תזרקי את הזר הוא יתפרק למספר זרים, והבנות לא יאלצו לריב על הזר האחד. כמו כן, תוכלי לשלב בכל אחד מהזרים הקטנים קמע מזל בעל משמעות (כמו הקמעות שמחוברים לצמידים כסגולה למזל טוב בתחומים שונים). כך, כשהזרים יתפרקו, הרווקות יופתעו לגלות את הקמעות ואת משמעותם הסמלית. אם את רוצה להשקיע במיוחד, תוכלי גם להוסיף לכל זר קטן גם פתק הסבר לגבי משמעות הקמע. כיצד לעשות זאת? ישנם מוכרי פרחים שידעו כיצד להכין זר מתפרק לכלה, אך אין בעיה גם לעשות זאת לבד. כל מה שתצטרכי לעשות הוא להכין מספר זרים קטנים של פרחים (קשורים בגבעול), ולחבר לכל אחד מהם קמע שתבחרי (ניתן להשיג קמעות כאלו כמעט בכל חנות תכשיטים. אין צורך לבחור בקמעות יקרים, העיקר המשמעות). לאחר מכן אספי את כל הזרים יחד וקשרי אותם בסרט עם קשר רופף. בצורה זו כאשר תזרקי את הזר, הסרט יישאר בידייך והזרים ייצאו ליעדם החדש. במידה ואת בוחרת בפרחים לפי משמעותם, תוכלי להתאים את הזרים למשמעות הפרחים שהם מלווים.

כיצד להכין זר כלה

במידה והחלטת שאת רוצה לשזור בעצמך את זר הכלה או להטיל על אחת מחברותייך או מחברייך את המשימה, הנה הוראות פשוטות ליצירת זר כלה מושקע ומקצועי.

ראשית, כדאי לתלוש את העלים מהגבעולים. שימי לב שאת עושה זאת בעדינות על מנת שלא לפגוע בגבעול. לאחר מכן, אחזי בפרחים שאת רוצה לשזור בקצהו העליון של הגבעול, ממש ליד התפרחת. וודאי שהפרחים נמצאים באותו גובה על מנת שהזר ייראה אחיד ומקצועי. עכשיו מתחיל הכיף האמיתי...

בשלב הראשון, אחזי בגבעולים של שני פרחים ביד אחת, ואז קחי פרח נוסף והניחי את הגבעול שלו על הגבעולים של שני הפרחים האחרים בהצלבה, וסובבי את הגבעולים סיבוב קטן שמאלה, ולאחר מכן תוכלי להמשיך ולהוסיף פרחים באותה הצורה.

בשלב הבא, לאחר שתהיי שבעת רצון מהקוטר (מדובר בשניים וחצי סנטימטרים לערך), סדרי את הפרחים בצורה עדינה על מנת לוודא שהגובה עדיין אחיד. עכשיו תוכלי לקשור את הגבעולים בסרט או בחוט שתכיני מבעוד מועד, וודאי שהקשירה חזרה ושהיא לא תיפרם.

זה הזמן לחתוך את הגבעולים של הפרחים על מנת שיהיו בגובה ובגודל הרצויים בזר. במידה ואת מעוניינת בזר ארוך השאירי את הגבעולים ארוכים יותר, ואילו אם את מעוניינת שהגבעולים לא ייקחו את תשומת הלב מהפרחים, השאירי אותם קצרים.

הזר כמעט מוכן. עתה נותר לך ללפף סרט שיהלום את צבעי הפרחים מסביב לגבעולים: התחילי מהחלק העליון וסיימי ליד תחתית הזר (השאירי שני סנטימטרים של גבעולים גלויים כדי יהיה אפשר להניח את הזר במים עד האירוע בלי שהסרט יירטב). מומלץ לבחור בסרט סאטן או תחרה, ולוודא שמלבד ההתאמה לפרחים, צבע הסרט מתאים גם לשמלתך. לאחר מכן על מנת שהזר לא יתפרק, חזקי את החלק העליון שלו עם סיכות תפירה.

זהו, הזר שלך מוכן. עתה נותר רק לדאוג שעד שעת האירוע או הצילומים הגבעולים שלו יישארו במים, כך שהזר יישאר רענן וריחני לחופה.