טיפולי פנים

ביום החתונה כולנו רוצות להיראות במיטבנו, כשעור פנינו חלק ומושלם כפני תינוק, והאיפור יושב עליו בצורה מדויקת ומחמיאה, שרק מדגישה עד כמה אנו רעננות ומלאות נעורים. על מנת להגיע כך ליום החתונה, עלייך לפעול במספר מישורים: ראשית, עלייך להקפיד על מספר כללים בסיסיים שיקנו לך עור פנים חלק למשעי ומטופח. שנית, ישנם מספר טיפולי פנים קוסמטיים לטיפול מעמיק בעור הפנים שתוכלי לעבור אצל קוסמטיקאית מוסמכת. את חלקם כדאי לבצע זמן רב לפני החתונה, וחלק מהם כדאי לעשות בימים האחרונים שלפני האירוע.

מתי לעבור טיפול פנים

טיפול פנים הוא טיפול חשוב, שידאג לכך שעד יום כלולותייך עורך יהיה מטופח וחלק. חלק גדול מהטיפולים כדאי לעבור כחודש לפני החתונה על מנת שעד יום האירוע האדמומיות כתוצאה מהטיפול תעבור. כמו כן, ככל שמדובר בפרק זמן ארוך יותר לפני האירוע, במידה ויתגלו אלרגיות כלשהן לחומרים יהיה מספיק זמן לפצעונים לעבור, או כמו שמבטיחים: עד החתונה זה יעבור.

רבים מאמינים שמהרגע שהוחלט על החתונה ועד כשבוע לפני האירוע, מומלץ לעשות פעם בחודש טיפול פנים קבוע המותאם לסוג עורך וכך להשיג עור חלק למשעי עד החתונה עצמה.

פרק הזמן לפני החתונה בו צריך לעבור טיפול קוסמטי תלוי בשני משתנים, שהם מידת רגישות העור, וסוג העור. מידת רגישות העור היא חשובה, היות ועור רגיש עלול להיות אדמומי לאורך זמן ארוך לאחר הטיפול, ולכן צריך לערוך את הטיפול זמן רב יותר לפני החתונה, ואילו עור פחות רגיש ישתקם במהירות, ולכן ניתן יהיה לערוך את הטיפול זמן קצר יחסית לפני החתונה.

גם לסוג העור חשיבות גדולה לגבי זמן התחלת הטיפולים:

  • עור שמן מאוד: במידה ויש לך עור שמן ובעייתי ואת סובלת מציסטות ופצעים, תצטרכי להתחיל בטיפולים כשלושה או ארבעה חודשים לפני האירוע.
  • עור שמן: אם יש לך עור שמן המלווה בשחורים ובהפרשות חלב, כדאי לעבור טיפול ראשון לפחות חודש לפני האירוע, ובטיפול ינקזו לך את השחורים ואת עודף החלב. לאחר מכן תוכלי להמשיך בטיפול עצמאי בבית ולסיים בטיפול נוסף כשבוע לפני החתונה.
  • עור יבש: כדאי להתחיל בטיפולים שבועיים להחדרת לחות כחודש לפני החתונה.

טיפולי פנים אצל קוסמטיקאית בתקופה שלפני החתונה

זמן ארוך ככל שאפשר לפני החתונה, אנו ממליצים לך לחפש קוסמטיקאית מוסמכת ובעלת ניסיון, שיש לה מכון נקי והמלצות. בשלב זה תוכלי לנסות טיפולים וחומרים שונים ולהחליט מה מתאים לך ביותר על מנת שלא יהיו לך הפתעות לא נעימות ביום האירוע.

ישנם יתרונות רבים בטיפול אצל קוסמטיקאית מקצועית. ראשית כל, היא יכולה לאבחן את סוג העור שלך ולהתאים לו טיפול, כמו לדוגמא טיפול יופי עם מסכות, החדרת לחות, פילינג וטיפול עמוק. בהתייעצות עם הקוסמטיקאית היא תגיד לך מתי כדאי להתחיל בטיפולים בהתאם לסוג הטיפול לו את זקוקה. טיפול עמוק, למשל, יש לעשות כשלושה שבועות לפני החתונה על מנת שהאדמומיות תחלוף, ואילו טיפול יופי רגיל תוכלי לעשות עד שבוע לפני יום החתונה.

במידה והמאפרת שלך היא גם קוסמטיקאית, מומלץ לנצל זאת ולעשות לפחות טיפול פנים אחד עוד לפני איפור הניסיון על מנת שהיא תוכל להכיר את עור פנייך טוב יותר.

במידה ואת מתכננת עיצוב מחדש של הגבות, כדאי לנסות אותו לפחות חודש לפני האירוע כדי שאם הוא לא ימצא חן בעיניך בסופו של דבר, עדיין תהיה לך האפשרות לגדל את הגבות ולנסות עיצוב אחר. את הגבות מומלץ לעצב לפני איפור הניסיון כדי שהאיפור יהיה מראש מתאים לגבות כפי שאלו ייראו ביום האירוע. כשלושה ימים לפני החתונה תוכלי לנקות את השערות הסוררות לפי קווי העיצוב של הגבות, אך יש להימנע מסידור הגבות ביום החתונה מכיוון שהדבר עלול לגרום לאדמומיות, גירויים ופצעונים.

טיפולי פנים ביום החתונה

יום החתונה הוא יום עמוס במיוחד, ועל כן מומלץ להפוך אותו ליום של פינוק וכיף שבסופו תיראי כמו נסיכה. לשם כך נסי לבחור אך ורק בטיפולים מפנקים, מרגיעים וקצרים, שיש להם תוצאות מיידיות. לכן כדאי להתמקד בטיפולי יופי והחדרת לחות ולהימנע מכל טיפול פנים עמוק יותר של ניקוי נקבוביות.

על מנת לדאוג לעור פנים רענן, נקי ומוכן לאיפור, התחילי את הבוקר עם מקלחת מרעננת, ונקי את הפנים עם ג'ל רחצה מיוחד לפנים. לאחר מכן מרחי עליהן קרם לחות, קרם עיניים, ומסיכת הזנה. כמו כן, מומלץ להשתמש גם בווזלין לשפתיים.

במידה והצטננת לפני החתונה תוכלי לשים ווזלין גם על האף על מנת שהוא לא יהיה יבש בזמן האיפור, ואם העיניים שלך נפוחות תוכלי להשתמש בשקיות קירור לעיניים.

אם תהיי מעוניינת בטיפול יופי נוסף בשלב זה, תוכלי לבחור בניקוי הפנים בג'ל ניקוי מרענן, פילינג גרגרי עדין, עיסוי פנים בשמנים ארומתיים בשילוב אבני בזלת חמות, או מסכת יופי עשירה בלחות ומעליה מסכת אצות ים. מדובר בטיפולים האורכים כשעה, והם מרגיעים ומרעננים את עור הפנים. חשוב לוודא שמדובר אך ורק בתכשירים המוכרים לך על מנת לא להסתכן בתגובה אלרגית ביום חתונתך.

כחצי שעה לפני ההגעה למאפרת, מומלץ למרוח קרם לחות וקרם עיניים על עור הפנים על מנת שהלחות תיספג בעור והאיפור ייתפס בצורה טובה יותר.

טיפוח עור הפנים לקראת החתונה

במידה ואת מעוניינת בעור פנים חלק ורענן עבור יום נישואייך, ישנם מספר דברים פשוטים שתוכלי לעשות בתקופה שלפני החתונה ובמיוחד בימים האחרונים לפני האירוע. מדובר בפעולות פשוטות שייגרמו לעור פנייך להיות זוהר ובעל מראה בריא וחלק ביום כלולותייך, וגם לאיפור להיתפס בצורה טובה יותר. על מנת לעשות זאת, נסי לפעול לפי הצעדים הבאים בתקופה שלפני חתונתך:

  • לפני החתונה כדאי להימנע מעישון, קפה ואלכוהול, ולהחליפם בתה צמחים והמון המון מים.
  • הקפידי על שינה של לפחות שמונה שעות בלילה בשבוע שלפני החתונה. אל תוותרי על שעות שינה.
  • אל תדלגי על ארוחות בשבוע שלפני החתונה, ודאגי לאכול ארוחות מסודרות ומזינות ולהימנע מג'אנק פוד. הרבי באכילת ירקות ופירות.
  • בשבוע שלפני החתונה מומלץ למרוח וזלין על השפתיים כל יום.
  • הקפידי על פעילות גופנית בחודשים שלפני החתונה. מלבד לחטב את גופך הפעילות גם תקנה לעור פנייך מראה רענן ובריא.
  • בימים שלפני החתונה הימנעי מחשיפה לשמש על מנת למנוע מצב של אדמומיות, כוויות, סדקים וקילופים בעור ביום החתונה. כמו כן לא תרצי לשנות את גוון עורך לאחר שהותאמו לו איפור ושמלה. במידה ואת בכל זאת מעוניינת במראה שזוף, עשי זאת לפני שתבחרי באיפור ובאמצעות מכונות שיזוף או חומרי שיזוף.