כלות שלא אוהבות להתאפר

לא כולנו אוהבות להתאפר, ועבור חלק מאיתנו האיפור הוא טרחה שגורמת לנו להרגיש כאילו אנו עוטות על פנינו מסכה. במידה ואת לא רגילה להתאפר בחיי היום יום, לקראת החתונה נוצר קונפליקט של ממש. מצד אחד ביום החתונה את רוצה להיראות במיטבך וכולם מנסים לשכנע אותך ללכת למאפר או מאפרת מקצועיים, ומצד שני את מפחדת שדווקא ביום חשוב זה את לא תרגישי כמו עצמך, אלא כאילו צבעו אותך בצבעי מלחמה ושלחו אותך לקרב.

אז נכון שיום החתונה הוא מלחיץ כמעט כמו קרב, אך אל תתני לשאלת האיפור להלחיץ אותך בצורה שכזו. במקום זאת, נסי להגיע להחלטה בין שלושת האלטרנטיבות הבאות:

איפור מקצועי אצל מאפר או מאפרת

גם אם את לא מתאפרת בדרך כלל, את יכולה ללכת למאפר או מאפרת ולומר להם שאת מעוניינת באיפור עדין במיוחד. צייני שאת לא מתאפרת בחיי היום יום ושאת מעוניינת רק במינימום שבמינימום על מנת להיראות במיטבך ביום החתונה ובתמונות. מאפר או מאפרת מקצועיים כבר נתקלו ב"כלות לא קלות" רבות כמוך, והם יוכלו להתאים לך איפור שלא יכביד עלייך אלא רק יחמיא לנתונים הטבעיים שלך. כמו כן, תוכלי ללכת למספר מאפרים עד שתמצאי מאפר או מאפרת שאיתם תרגישי בנוח ותתחברי לסגנון האיפור שלהם.

החשיבות של מאפרים מקצועיים היא בהבנה של מה יעבור מצלמה באופן הטוב ביותר, ולמאפרים מקצועיים יש ניסיון ספציפי באיפור כלות, גם כלות כמוך שלא מתאפרות בשגרה ומעדיפות שלא להתאפר. מאפר טוב יוכל לאפר אותך באופן שיחזיק מעמד במהלך כל האירוע על מנת שתוכלי להיראות במיטבך במשך כל החתונה, אך גם באופן שלא יכביד עלייך ויגרום לך להרגיש בנוח עם האיפור.

במידה ותמצאי מאפר או מאפרת שתמצאי איתם שפה משותפת, יש סיכוי גדול שאפילו תיהני מהחוויה והיא תהפוך את האיפור ביום חתונתך למיוחד הרבה יותר מאשר אצל כלות שמתאפרות בשגרה, היות והאורחים ישימו לב לשינוי הגדול בפנייך ותוכלי לחוש במהלך כל הערב כמו נסיכה אמיתית. מי יודע? אולי דווקא אירוע זה יגרום לך להפסיק לסלוד מאיפור בעתיד.

איפור בבית

אחת האלטרנטיבות בהן את יכולה לבחור היא לבקש מחברה טובה או מקרובת משפחה שאת סומכת עליה ועל טעמה לאפר אותך. מדובר באלטרנטיבה שתגרום לך לחוש בנוח ובסביבתך הטבעית, והאיפור יכול להפוך עבורך לחוויה נעימה. במידה ואת בוחרת באפשרות זו, בקשי ממי שתאפר אותך שתעשה זאת באופן מינימאלי, ואל תוותרי על מספר אלמנטים חשובים כמו מייק אפ ופודרה על מנת שפנייך לא ייראו מבריקות בעקבות ההזעה במהלך האירוע.

אפשרות נוספת היא שתתאפרי בעצמך, אך במידה ואת לא מורגלת באיפור בשגרה כדאי לוותר על כך, היות ואת רוצה שאם את כבר מתאפרת אז שתוצאות האיפור יצאו מקסימאליות. לשם כך עדיף לבקש ממישהו אחר לאפר אותך, אלא אם את מרגישה בטוחה ויודעת איך להתאפר.

ויתור על איפור בחתונה

אחת האפשרויות הפחות נפוצות היא לבחור שלא להתאפר כלל. במידה ובחרת באפשרות זו, קחי בחשבון שמדובר באופציה שיש בה מספר מגרעות. אחת המגרעות היא שבגלל ההתרגשות והלחץ, הגיוני שבמהלך האירוע פנייך יקבלו גוון אדמומי ויבריקו בגלל ההזעה. מדובר בתופעות נורמאליות לחלוטין, אך בתמונות מהחתונה ירגישו בהן מאוד. כתוצאה מכך קחי בחשבון שאם את מוותרת על האיפור את עלולה להתאכזב מתמונות החתונה, ומדובר בתמונות שיישארו איתך לשארית חייך כמזכרת מהיום המרגש בחייך. כמו כן, ללכת בלי איפור ביום החתונה זה קצת כמו להגיע לחתונה עם שמלת כלה ונעלי ספורט. על כן הכי מומלץ לא לפחד האיפור - במקום זאת פשוט התאימי אותו לסגנונך האישי.

עצות לאיפור מינימאלי

במידה והחלטת להתאפר לכבוד המאורע, בין אם אצל מאפר או מאפרת ובין אם בביתך, ישנן כמה עצות חשובות שיוכלו לעזור לך: ותרי על צבעוניות יתר, ושימי דגש על הבלטת תווי הפנים הטבעיים שלך תוך שימוש בגוונים טבעיים ובחומרים קלים שיוצרים תחושה קלה ונעימה על העור ואינם נותנים הרגשה של שכבות מכבידות של איפור על העור.

אל תוותרי על כיסוי אחיד של הפנים במייק אפ, אך בחרי במייק אפ נוזלי היות והוא פחות מוצק וכבד. כמו כן, צרי הדגשה עדינה מתחת לעצמות הלחיים, בצידי האף ובמסגרת הפנים. מומלץ מאוד להשתמש בפודרה, משום שהיא תמנע מעורך להיראות מבריק בתמונות החתונה. כדאי לדעת שהאיפור ייראה במיטבו רק לאחר שייספג, ולכן כדאי לבחון אותו לאחר כעשרים דקות מרגע סיום ההתאפרות. כמו כן, נסי את האיפור לפחות שבוע לפני האירוע, כך לא יהיו הפתעות במהלך היום החשוב ולא ייווצר מצב שבו תגלי שאת אלרגית לאחד החומרים ברגע האחרון.

אל תדאגי, מדובר באיפור שרק יסתיר הפגמים ויספק לעור פנייך מראה יפה יותר. מעין חיטוב של הפנים על מנת לעדן ולהפוך אותם להרמוניים באמצעות שימוש בנתונים הטבעיים שלך. כך לא נוצר מראה מאופר מאוד, ותוכלי להרגיש טבעית וזוהרת ביום חתונתך. היתרון באיפור בסגנון טבעי הוא שמדובר באיפור שלא יגרום לך להרגיש כאילו עטית על עצמך מסיכה, אלא יהיה כמעט בלתי מורגש על הפנים, וייתן את התחושה שמה שיפהפה ביום האירוע זה את ולא האיפור שעל פנייך.

לסיכום, מדובר ביום חתונתך. השקיעי בעצמך! אם את לא מתאפרת בשגרה זו רק סיבה טובה יותר להשקיע באיפור שיחמיא לך במיוחד, היות וזה יהפוך את היום למיוחד עוד יותר ובמהלך היום תוכלי לראות כיצד את מתעצבת והופכת לכלה יפהפייה. את ההבדל תוכלי לחוש מיד במבטים של האורחים שייראו אותך ויהיו נדהמים, אך לא יוכלו לשים את האצבע על מקור השינוי.