מקום לאירוע קטן

בתקופה האחרונה יש עלייה בביקוש למקום לאירוע קטן. הסיבה העיקרית היא שאנשים מעוניינים לעשות חתונה קטנה, אירוע אינטימי למעגל המשפחה המצומצם ולחברים הקרובים. יש גם אלו המבקשים לייצר אירוע קטן עבור לקוחות נבחרים, השקת מוצר ייחודי, או אירוע ליום הולדת קטן ואינטימי ומחפשים מקום פיזי לערוך בו את האירוע. במאמר שלפנינו התייחסנו לסוגיית עריכת החתונה אולם בהחלט ניתן להשתמש בטיפים גם עבור עריכת אירוע שציינו.

חשוב להבהיר כי העובדה שמספר המוזמנים באירוע קטן יחסית אינה מעידה על איכות ירודה, אלא להיפך, באירועים קטנים ואינטימיים שמים דגש גדול עוד יותר על החוויה הקולינרית, העיצוב המיוחד ואיכות השירות. התכנון וההקפדה על הפרטים הקטנים הופכים לקריטיים יותר בהפקת חתונה קטנה.

הטרנד היום הוא הפקת אירוע חתונה אינטימי במקום לאירוע קטן. המקומות המתאימים לכך יכולים להיות מסעדות, אולמות קטנים לאירועים בבתי מלון, אולמות כנסים קטנים, מועדונים קטנים למסיבות, מסעדות או גלריות.

מה חשוב לבדוק בבחירת מקום לאירוע קטן?

בבחירת מקום לאירוע , בין אם מדובר בחתונות קטנות או בכל הפקת אירוע אחר, חשוב לבדוק מספר פרטים:

  • לבדוק שגודל המקום מתאים למספר המוזמנים. חשוב שיהיה מרחב אך שהמקום לא יהיה גדול מדי למספר קטן של מוזמנים ויגרום לתחושת רייקנות, מצד שני שלא יהיה גם צפוף מדי.
  • חשוב לבחון האם המקום הנבחר ערך אירועים קטנים ואינטימיים או שהוא ערוך לאירועים גדולים של מסות, יכול מאוד להיות שאופי האירוע שלכם לא יקבל התייחסות מתאימה היות ובעלי המקום חסרי ניסיון בהפקת אירועים אינטימיים ולכן חשוב לתאם ציפיות מבעוד מועד על מנת שתוכלו לקבל את האופי של האירוע שעליו חלמתם.
  • חשוב שהמקום יפעל עם רישיון עסק בתוקף, בנוסף לרישיונות ואישורים אחרים כמו: אישור מכבי אש, תעודת כשרות, ביטוח צד ג' ועוד.
  • יש לוודא שבמקום פועל גנראטור חירום, על מנת להבטיח את המשך האירוע במקרה של הפסקת חשמל.
  • סידורי האבטחה והחניה, רמת המקצועיות ואיכות השירות של המלצרים והמנהלים במקום.
  • כדאי לוודא שהמקום מרוחק ממתחמים נוספים, על מנת שהאירוע יהיה בפרטיות ויתנהל ללא כל הפרעה.
  • לוודא שמספק שירותים וציוד הנדרשים לספקים נוספים איתם תבקשו לעבוד באירוע, כמו תאורה והגברה, ציוד לקייטרינג ועוד.
  • במידה והמחשבה היא הפקת אירוע קטן על מנת לצמצם עלויות, חשוב להבין כי ישנם עלויות קבועות שאינן תלוי מקום או אופי אירוע קטן כגון: עלויות צלם, עלויות שמלה, עלויות מוזיקה.

גם בתחום האוכל והמקום חשוב להבין כי מקומות גדולים שנותנים הצעות מחיר לאירועים קטנים תמיד חושבים על חלופות כלכליות לאותו התאריך ולכן אם ברצונכם להוזיל את מחיר החתונה חכם יותר למצוא מקום קטן שהמחירים שלו מלכתחילה תואמים לכמות אנשים מצומצמת יותר.

מקום לאירוע קטן, מקצועי ומנוסה ידע להתאים את עצמו לסוג האירוע ולמספר המוזמנים, כדי לייצר אווירה אינטימית, אישית ומפנקת ולהביא להצלחת האירוע.

לכל כלה שעדיין לא קיבלה החלטה איפה להתחתן ומעוניינת לארגן חתונה באווירה אחרת, מומלץ לעשות חתונה אינטימית במקום לאירוע קטן. היום המרגש יהיה מלווה רק באנשים הקרובים ביותר של הזוג- וכל מה שנותר הוא ליהנות מההכנות ומהאירוע עצמו.