מתי לחפש שמלת כלה

החלטתם שאתם מתחתנים, כבר יש תאריך, האולם סגור ועתה נותר לך רק למצוא שמלת כלה מושלמת. אבל מתי כדאי להתחיל לחפש? מתי להתחיל להתעניין? כמה זמן לוקח החיפוש וכמה זמן אורך התהליך? ישנם מספר משתנים חשובים שיעזרו לך להחליט מתי להתחיל לחפש את השמלה המושלמת עבורך.

רבים ממליצים להתחיל לחפש את השמלה כחצי שנה לפני החתונה, זאת משום שעדיף לבחור את השמלה באופן רגוע וכך למנוע את הלחץ שבקנייה מהירה והסתובבות בהמוני סלוני כלות במהירות. ככל שאת מקדימה לבדוק, להתעניין ולחפש מהו הסגנון הספציפי שבו את מעוניינת, תוכלי להגיע לשמלה המתאימה בדיוק לטעמך האישי, בעוד שכאשר מנסים לבחור שמלה בלחץ מתפשרים על נושאים רבים ולעיתים מחליטים החלטות שונות אך ורק מפאת קוצר זמן.

בחירת שמלת כלה היא תהליך ארוך שאינו דומה לבחירת שמלה רגילה, היות ולאחר בחירת הדגם יש לעבור מדידות והתאמות של השמלה לגזרה הספציפית שלך, וככל שיש יותר זמן אפשר לערוך תיקונים של הרגע האחרון ולוודא שאת שבעת רצון מהתוצאות.

במידה ואת מעוניינת בדגם מיוחד או במידה ויש צורך בהזמנת בדים מחו"ל מדובר בתהליך ארוך מאוד. לכן כדאי להשאיר מרווח ביטחון לאירועים מסוג זה, על מנת שהשמלה תהיה מוכנה בזמן ובדיוק כמו שדמיינת אותה. יש גם לקחת בחשבון שבמידה ומזמינים שמלה ממעצב, מדובר בתכנון של חודשים רבים לפני החתונה, ואילו אם שוכרים שמלה קיימת מדובר בזמן מועט הרבה יותר.

קחי בחשבון שאם את מתכננת ירידה ניכרת במשקל לפני החתונה, כדאי לדחות מעט את ההחלטה עד שתהיה קרבה יותר גדולה בין המשקל שלך בזמן בחירת השמלה ובין משקלך בעת החתונה. מובן שאת השמלה ניתן להתאים ולשנות בהתאם לתנודות במשקל, אך פעמים רבות הסגנון הכללי שמתאים לגזרה מלאה יותר משתנה יחד עם המשקל. כמו כן, במידה ואת מתכננת שינויים במשקל ואת מעוניינת לקנות שמלה בחנות ולא בסלון כלות, כדאי לקנות אותה הכי קרוב שאפשר לזמן האירוע על מנת שהשמלה תתאים לגזרה החדשה.

למרות שכדאי להתחיל להתעניין בשמלות כלה זמן רב לפני החתונה, את המדידות אפשר להתחיל כשלושה חודשים בלבד לפני האירוע. שמלת כלה ממוצעת נתפרת תוך חודש וחצי או חודשיים, כאשר תפירת שמלה מאפס כוללת כארבע מדידות, ואילו התאמה של דגם קיים למידתך תדרוש רק כשלוש מדידות. המדידה האחרונה תיעשה כשבועיים לפני החתונה על מנת לבדוק אם היו תנודות במשקל ולערוך התאמות אחרונות.