נעליים ואביזרים

לאלו מכם שעולם האופנה לא ממש מדבר אליהם, כאן המקום להזכיר שעל מנת להשלים את ה"לוק" של החליפה, חייבים להתייחס גם לבחירת הנעליים, החגורה, ואביזרים אחרים, כי בסופו של דבר אלו הם הדברים שיתנו את הטאץ' האחרון למראה שלכם ויגרמו לכם להיראות חתנים מ-ד-ה-י-מ-י-ם. אז מה בעצם עושים?

נעליים

בבחירת הנעל כדאי לקחת בחשבון שלושה שיקולים עיקריים: האיכות והנוחות, ההתאמה לבגדים ולאופי, והשימוש שיהיה לנעל לאחר החתונה.

על מנת שיהיה לך נוח, נסה לקנות את הנעליים מוקדם ככל האפשר, כדי שיהיה לך זמן להתרגל אליהן (עם כל הכבוד למראה, חשוב שגם יהיה לך נוח). נעל איכותית היא משהו ששווה להשקיע בו, לא רק למען הנוחות אלא מפני שברוב המקרים היא תשמש אותך גם אחרי החתונה. המלצה שלנו: בחר מראש בנעל איכותית ונוחה, וכך לא תמצא את עצמך מחפש את אימא ומתחנן לפלסטרים רגע לפני החופה...

הנעל צריכה להתאים כמובן גם למראה ולאישיות שלך. אל תקנה נעל שאתה מרגיש בה כמו ליצן החצר, גם אם היא מתאימה בול לחליפה. אם אתה נמוך ובת זוגתך (בעיקר בנעלי עקב...) גבוהה, מקובל במקרים רבים להוסיף לנעל הגבהה. נעליים רבות כבר מגיעות עם עקב של כשלושה ס"מ, וכלל לא נדיר לקחת את הנעליים לסנדלר ולהוסיף 1-2 ס"מ נוספים, מה שמסתכם בערך בחמישה ס"מ מעבר לגובה הטבעי שלך.

החליפה מכתיבה איזו מן נעל תקנה, ולכן כשאתה הולך לקנות נעליים, אל תשכח לקחת איתך את החליפה. מבחינת הצבע, לחליפה לבנה מתאימות נעליים לבנות- למשל מוקסינים. אם הסגנון הזה לא לטעמך ואתה מעדיף נעליים כהות, תצטרך להחליף את החולצה הלבנה שמתחת לז'קט או לווסט בחולצה שחורה. נעליים שחורות מתאימות רק לחליפות ששזורים בהן אלמנטים שחורים, אחרת ניגוד הצבעים בולט מדי. לעומת זאת, לבגדי פשתן ובגדים בהירים מתאימות נעליים בצבעי אדמה.

בשנים האחרונות חוזר המראה הקלאסי לשלוט באופנת הנעליים. הגזרות אלגנטיות ומעודנות, הגימורים מעוגלים והשפיצים הולכים ומתמעטים. עם זאת, לא הכל מוכתב מראש, ועדיין קיים מבחר גדול של נעליים שתוכל לבחור מתוכן את הסגנון שמתאים לך ולחליפה שלך. רוב הנעליים עשויות מעור, עם סוליית עור או גומי,אך בקיץ אפשר למצוא גם דגמים המשלבים יוטה או פשתן, להשלמת המראה הטבעי. העורות המרכיבים את הנעליים מעובדים באופן שיכול לתת תוצאה חלקה ונקייה או גימורים גסים, ובחלק מהנעליים משולבים מספר סוגי עורות עם גימורים שונים.

טיפ אחרון: כשאתה בוחר נעליים, נסה לחשוב איזה שימוש יהיה להן אחרי החתונה. אם תבחר בנעל סולידית, תוכל ליהנות ממנה עוד זמן רב לאחר מכן. כמובן, זה נכון בעיקר אם הקשבת לעצתנו וקנית נעל נוחה ואיכותית שתחזיק לאורך זמן. לעומת זאת, נעל יוצאת דופן במיוחד עשויה להישאר בארון ולצבור אבק אחרי האירוע. זו לא בהכרח סיבה להימנע מקניית נעליים ייחודיות שאתה אוהב, אך זכור שאם אתה קונה נעליים מאד מקוריות, זו עשויה להיות התוצאה.

אביזרים נלווים

מה שנותן את הטוויסט לחליפה הוא בסופו של דבר האביזרים שנוספים לה. חגורות, עניבות, ואפילו תכשיטים יכולים להוסיף המון למראה שלך ביום החתונה.

נתחיל מהעניבה: הגבר הישראלי הטיפוסי לא רגיל ללבוש חליפה, ובטח שלא עניבה. אך גם אם התיאור במשפט האחרון מתאים בדיוק לך, תשמח לדעת שעניבה היום לא חייבת להיות חונקת או להיראות כמו סרט מטופש שקשור סביב הצוואר. אפשר למצוא עניבות בעיצובים רבים, החל מעניבה קלאסית, דרך עניבה אנגלית, שנסגרת מאחורי העורף, עניבה מכווצת, או עניבת פרפר. לא רק שאתה יכול לבחור מבין סגנונות רבים, אלא שהעניבה גם מאפשרת לך להוסיף צבע וחיים לחליפה. קיים מגוון רחב של בדים וצבעים, כך שהעניבה לא מגבילה אלא דווקא נותנת לך מקום להביע בו את עצמך.

בכל אופן, אם אתה מתנגד נחרצות לעניבה, או אם עניבה לא מתאימה לסגנון הלבוש שבחרת לחתונה, יש פתרונות מלבד עניבות שמוסיפים פלפל לחליפה. מעצבים שונים ממליצים על מטפחות שנקשרות סביב הצוואר, מחרוזות בסגנון אתני שמוסיפות עניין לחליפות פשתן פשוטות, או קשירות צרפתיות כתחליף לעניבות. אופציה נוספת היא להוסיף שרשרת מעוצבת ששוברת את המראה הקלאסי של החליפה ונותנת טאץ' ייחודי. בבחירת עניבות ותכשיטים,הכל פתוח ותלוי רק בטעם האישי שלך (כמובן עם התחשבות במה שמתאים לחליפה).

אביזרים נוספים שיכולים לשדרג חליפה הם ווסט או חגורה. כלל הברזל בבחירת חגורה הוא שהחגורה צריכה להתאים לצבע הנעליים. במסגרת מגבלה זו, אפשר לבחור בחגורה פשוטה או בחגורות שונות עם עיצובים ואבזמים מיוחדים. ווסט הוא כמעט חלק מהחליפה, אך הוא מוסיף לה סגנון ותעוזה. כדאי שהצבעים ישתלבו עם שמלת הכלה ויתאימו לצבעים הדומיננטיים בחתונה. אפשר לבחור בווסט מאותו צבע של החליפה אך מבד שונה, ועל ידי כך להוסיף לה גימור מעניין. חשוב להימנע מהתנגשות צבעים בין הווסט לשאר החליפה, אך מצד שני לא כדאי לבחור בווסט מבד שזהה בדיוק בצבע ובמרקם לזה של העניבה. אם בחרת בסגנון רשמי ויש לך פרח בדש החולצה, עליו להתאים לזר הפרחים של הכלה.

נסיים באמירה שבהוספת אביזרים נלווים יש הרבה מאד חופש בחירה. אפילו סיכה או כפתורים מיוחדים יכולים להוסיף עניין לחליפה, ומומלץ מאד לנצל את זה. תוספות קטנות ומקוריות יכולות לשדרג לגמרי את המראה של החליפה.