סוגי תסרוקות כלה

כאשר את באה לבחור בתסרוקת המתאימה לך ביותר, תוכלי לבחור בין ארבעה סוגים כלליים של תסרוקות, לפי שיקולים של מראה השמלה, מבנה פנייך וסגנון המראה הכללי אותו את מבקשת להשיג ביום חתונתך:

שיער פזור

מדובר במראה הזורם והטבעי, כאשר השיער יכול להיות חלק, גלי או מתולתל, והוא גולש על כתפייך בעיצובים שונים המחמיאים למבנה פנייך. קיימת אפשרות לפוני או לדירוג, וכמובן שניתן לעטר את השיער בקישוטים שונים. סגנון זה מתאים לכלות המעוניינות במראה טבעי, ויש להתאימו לסוג השיער, משום שלא כל עיצוב יחזיק מעמד לאורך זמן ובכל תנאי מזג האוויר על שיער פזור. קחי בחשבון שמומלץ להאריך את השיער כמה שאפשר לפני מועד החתונה על מנת לאפשר מגוון רחב של אפשרויות עיצוב ותסרוקות שונות ביום החתונה.

שיער אסוף

מדובר בתסרוקות הקלאסיות אשר מספקות מראה אצילי ורומנטי. היתרונות הגדולים של תסרוקות אלו הם קודם כל שהן מבליטות את תווי הפנים ומחמיאות להם. שנית, מדובר בתסרוקת שתישאר מסודרת במהלך כל האירוע ותחזיק מעמד. כמו כן, שיער אסוף ידאג לכך שיהיה לך פחות חם במהלך הריקודים משום שהשיער מורם. תסרוקת זו תתאים במיוחד לנשים אשר בחרו בשמלה החושפת את הצוואר, והיא תאפשר עיצובים יצירתיים, מיוחדים וקלאסיים, שניתן לעטר בסיכות ובקישוטים.

שיער חצי אסוף

מדובר בתסרוקות אשר ישלבו את יתרונותיהן של שתי הקטגוריות הקודמות, כאשר מצד אחד תסרוקת מסוג זה יוצרת מראה טבעי וגולש, ומאידך השיער מסודר ומוקפד. תסרוקות מסוג זה ייצרו מסגרת לפנייך, תוך שמירה על הקלאסיות מחד, ועל המראה הטבעי מאידך. זהו סגנון המתאים לבעלות שיער ארוך המעוניינות להשאירו פזור, אך מצד שני רוצות לאסוף אותו באופן שלא יטריד אותן במהלך הערב. אפשרות זו מאפשרת מגוון רב של סגנונות איסוף, אותם תוכלי להתאים לסוג השמלה ולתווי פנייך.

שילוב בין שיער אסוף ושיער פזור

למעשה מדובר כאן בשתי תסרוקות שונות, כאשר את הערב תתחילי בשיער אסוף היוצר את המראה האצילי, ובהמשך הערב, לאחר החופה ובעזרתו של מעצב השיער שידריך אותך, תוכלי לשחרר מספר סיכות בשיער, ולפזר את שיערך ליצירת המראה הטבעי, הזורם והמשוחרר יותר שיתאים לחלק ה"מסיבתי" של האירוע. מדובר באפשרות מפתיעה אשר תוכל לגוון את הופעתך במהלך החתונה. במידה ובחרת באפשרות זו, עלייך לוודא שמעצב השיער שלך מכיר את הטכניקות ליצירת תסרוקת שניתן לשחרר בקלות, אך שיחד עם זאת לא תתפרק במהלך חלקו הראשון של הערב. במידה ובחרת בתסרוקת מסוג זה, מומלץ לאסוף את השיער בלא יותר מחמש עשרה סיכות, כך שלא תהיה לך בעיה לשחרר את השיער ולפזר אותו בהנחיית מעצב השיער שלך.

תוספות שיער, אביזרים וקישוטים

במידה ואת מעוניינת בכך, תוכלי להעשיר את שיערך ואת המראה בו בחרת בתוספות שונות, שיוסיפו חן, יוקרה ונפח לשיערך. כיום ישנם סגנונות שונים ומגוון עצום של אפשרויות בתחום, ותוכלי לבחור באפשרויות המתאימות לך ביותר:

תוספות שיער

במידה ושיערך הוא דק, דליל או קצר מדי עבור התסרוקת בה את מעוניינת ליום חתונתך, תוכלי לעבות ולהאריך אותו באמצעות תוספות שיער, אשר ייצרו שיער מלא, עשיר וארוך יותר. אם את מעוניינת באפשרות זו, עלייך לוודא שמעצב השיער שלך הוא בעל ניסיון בתחום, שתוספות השיער הן איכותיות וחזקות, וגם שתוספות השיער מתאימות לגמרי לצבע שיערך, לעוביו ולמרקמו, כך שיוכלו להשתלב בתסרוקת בצורה טבעית. כדאי לערוך תסרוקת ניסיון עוד לפני האירוע, על מנת לוודא שתוספות השיער אכן מתאימות לשיערך ויוצרות מראה טבעי. קיימות בשוק תוספות שיער טבעיות וכאלו מלאכותיות, כאשר ההמלצה היא לבחור בתוספות טבעיות, שיאפשרו אשליה מושלמת של שיער ארוך ומלא. אפשרות נוספת היא לבחור בתוספות בצבעים שונים אשר משתלבים ומתאימים לצבע השיער הטבעי שלך, וכך יוצרים מראה מיוחד יותר.

קישוטים ואביזרים לשיער

קישוטים ואביזרים שונים לשיער יוכלו להוסיף פלפל, זוהר וייחוד לתסרוקת הכלה שלך, כל עוד תדעי להתאימם לשמלה ולמראה הכללי. מדובר במעין תכשיטים שיעטרו את שיערך, אותם ישזור מעצב השיער בעדינות בשיערך: קשתות, סיכות, מסרקיות, חרוזים או פרחים. אם השמלה שבחרת מעוטרת בקישוטים שונים כמו פרחים, סיכות או חרוזים, תוכלי להוסיף קישוטים דומים גם לשיער, באופן שישלים את המראה. כמו כן, במידה ועל השמלה ישנם קישוטים בצבעים שונים, תוכלי להתאים אביזרים לשיער בצבעים תואמים וכך ליצור מראה שלם ומיוחד יותר. במידה ובחרת להוסיף פרחים לשיער, תוכלי להתאים אותם לפרחים המצויים בזר הכלה, ואם תהיי מעוניינת בכך תוכלי גם להוריד אותם לאחר ששלב החופה יסתיים. כאשר את מגיעה למעצב השיער, תארי בפניו את השמלה ואת הקישוטים השונים, ובררי אם ניתן להכין קישוטים דומים או זהים עבור השיער. חשוב לא להגזים בסיכות וקישוטים על מנת שאלו ייצרו אפקט מרשים ויוקרתי, אך לא יהפכו את המראה הכולל שלך ל"מקושקש" או יכבידו עליו. בחרי את הקישוטים בקפידה, כך שייצרו הרמוניה עם השמלה ועם המראה הכולל שלך, ויוסיפו את הטאץ' הסופי לתסרוקת הכלה.