עם מי לבחור שמלה

קיימת בעייתיות רבה בבחירת המלווים שיעזרו לך לבחור את השמלה המושלמת עבורך. זאת משום שמצד אחד את רוצה שכמה שיותר חברות ייראו את השמלה ויגידו לך בדיוק מה הן חושבות עליה. כמו כן, את יודעת שרבות מחברותייך הקרובות ייפגעו אם לא תזמיני אותן לעזור לך בבחירת השמלה, וכמובן שעדיין לא הזכרנו את אמא, את הדודה מרים ואת ארוסך שרוצה להיות מעורב גם הוא בבחירת השמלה. אז מה עושים?

המגוון העצום של שמלות שקיים בשוק הופך את בחירת השמלה המושלמת למסובכת במיוחד. מסיבה זו מומלץ להביא למדידות לא יותר משתי מלוות קרובות. כאשר יש יותר מדי דעות שונות, את עלולה להתבלבל. אל תשכחי שלכל אחד מהאנשים שתביאי יש טעם אישי משלו, ולכן הוא אינו אובייקטיבי לגמרי ועלול למשוך אותך לכיוון שכלל אינו מתאים לך. השמלה הכי יפה בעיני חברתך לא תהיה בהכרח זו שתהיה הכי יפה עלייך.

אז את מי כדאי להביא? כדאי להביא אמא, אחות או חברה קרובה מאוד, או בקיצור מישהי שאת אוהבת וסומכת עליה לגמרי. חשוב שזו תהיה מישהי שהאינטרס היחיד שלה הוא שתראי הכי יפה שרק אפשר ביום חתונתך, ושתהיה מרוכזת אך ורק בך ותדע לפרגן לך על מנת שלא תפקפקי בבחירות שלך.

בגלל המורכבות של המצב, כדאי אפילו ללכת בהתחלה לבד לסלונים ולצמצם את האופציות שביניהן את מתלבטת, ורק בסיבוב השני להביא חברה או שתיים שיעזרו לך להחליט בין הדגמים שאהבת.

כמו כן, קיימת נטייה להקשיב לחברות שנמצאות איתך בסלון ולא למעצב, ודווקא למעצב או למעצבת יש ניסיון רב וידע לגבי גזרות שונות שיתאימו למבנה הספציפי של גופך. על כן כדאי לתת למעצב הזדמנות ולהקשיב בכובד ראש לעצותיו ולנסות ליישמן. הרי בסופו של דבר את זו שתבחרי את השמלה, ולמדוד עוד שמלה או שתיים לא יזיק...

לא מומלץ להתייעץ עם הארוס בנוגע לעיצוב השמלה. לאו דווקא משום שהוא חסר טעם או אינו מבין בשמלות, אלא פשוט משום שקשה יהיה לו להבין את משמעותה של שמלת כלה מושלמת עבורך. ובנימה זו, לא כדאי גם להתייעץ עם אימו של ארוסך במידה ואת מעוניינת לשמור על שלום בית לפחות עד החתונה...

אל תשכחי שאת לא מנסה לרצות אף אחד, והיי נאמנה לעצמך ולטעמך. התפקיד של המלוות שלך הוא אך ורק לייעץ לך, הרי את זו שתלבשי את השמלה בסוף.