שיקולים בבחירת חליפת חתן

אם נפתח את אלבומי החתונות של הורינו ודאי ניתקל בתמונה די צפויה, הכלה לבושה בשמלה לבנה ולצידה החתן בחליפה שחורה או אפורה. כן, פעם הכל היה פשוט יותר, לא הייתה לחתן הרבה בחירה - לטוב ולרע. אותם ימים חלפו ואינם, והיום קיים מבחר עשיר ומגוון של חליפות לחתן, בסגנונות רבים, בדים שונים, ואינספור צבעים. אם אתה גבר עם תודעה גבוהה לטיפוח ולאופנה, ודאי תשמח על האפשרות שניתנה לך לבטא את עצמך ולבחור חליפה שמייחדת אותך. לעומת זאת, אם אתה שייך לאסכולת "אמא/חברה שלי קונה לי בגדים", סביר להניח שאין לך מושג מאיפה להתחיל את המשימה. בין אם אתה גבר אופנתי ומסוגנן, ובין אם אין לך שום רעיון מה לובשים לחתונה, ריכזנו עבורך טיפים שונים שיעזרו לך לבחור את החליפה המתאימה.

מה שמתאים לך

כאמור, החתן המודרני לא חייב להיראות כמו פינגווין מסוגנן עם עניבה ופרח בדש החולצה. אתה יכול לבחור מתוך מגוון רחב של סגנונות את מה שהכי מדבר אליך ומתאים לאישיות שלך. אם אתה לא רוצה להשתגע, לך על חליפת חתן פשוטה. אפשר בקלות לוותר על מקטורן שחור וללבוש במקומו בגדי פשתן, חולצה לבנה, ולהשלים את המראה בווסט או עניבה יפה. לעומת זאת, אם אתה אוהב סטייל, מתי יותר מתאים "לדפוק הופעה" מביום חתונתך? החל מהמראה האירופאי היוקרתי, דרך מותגים וחנויות מעצבים, לא משנה אם אתה רוצה מראה קלאסי נקי או משהו מודרני ושונה... אם החלטת להשקיע בעצמך, היום לא חסרים מעצבים שיתאימו לך חליפה. תוכל כמובן לכוון את המעצב לסגנון האישי שלך, ולהגיע לחתונה בלבוש ייחודי שקולע בדיוק לטעם שלך.

התאמת חליפה למועד האירוע

חשוב שתתאים את החליפה למועד האירוע. בעונת הקיץ כדאי לבחור בחליפה מבד נושם ואוורירי (כגון פשתן או כותנה), שהרי הדבר האחרון שאתה רוצה הוא להזיע ולסבול במהלך החתונה. בחורף ניתן גם לשלב צמר, או בדים סינטטיים כדוגמת לייקרה, שנותנים מראה מבריק ותחושה חלקה למגע. מבחינת הצבע, ברוב המקרים חליפות המיועדות לחתונה בקיץ הן בגוונים בהירים, צבעי אדמה או צבעי פסטל. אם אינך מפחד "לגנוב את ההצגה", דע לך שבשנים האחרונות גם צבע לבן תופס תאוצה.

התאמת החליפה לשעת האירוע

חשוב להתאים את החליפה לשעת החתונה: אם החתונה בצהריים, דוגמא לבחירה מתאימה תהיה מכנס פשתן, ווסט, ומתחתיו חולצת צווארון פשוטה. אם אתה מעוניין במראה רשמי יותר, גם בצהריים ניתן ללבוש חליפה אפורה, דוגמת פסים, אך לא חליפה שחורה. אם החתונה בערב, ואתה מעוניין במראה רשמי וקלאסי, מובן שחליפת טוקסידו שחורה תתקבל בברכה.

חליפת חתן רשמית?

עליך לקחת בחשבון את מידת הרשמיות של החתונה. גם אם הכלה אחראית כמעט על הכל (ושוב, לא אמרנו שזה תמיד המצב, אך בוא נודה שברוב המקרים הכלה היא הדומיננטית בתכנון החתונה), ללא ספק אתה יודע מה צפוי להיות סדר הגודל של החתונה, עד כמה קוד הלבוש צפוי להיות רשמי, ועליך להתאים לכך גם את עצמך. חתן בחתונה צנועה ייראה אחרת לגמרי מחתן בחתונה נוצצת וגדולה. אם החתונה היא בבית, בשדה ליד מושב, או אפילו על שפת הים, הסגנון המתאים ביותר יהיה משהו פשוט, קליל, בצבעים בהירים. סביר ביותר ללבוש מכנס יפה וחולצה מחמיאה, אולי ווסט, אך אין מקום לדבר בכלל על חליפה מחויטת. מאידך, אם האירוע מאד רשמי, אל תחשוב לרגע להגיע ללא ז'קט ועניבה!

לא רק הרשמיות חשובה כאן, אלא גם המראה הכללי של האירוע. וכאן הכוונה היא בראש ובראשונה לצבעים השולטים בעיצוב האולם/ גן האירועים והחופה. נסה להתאים את צבע החליפה לצבעים הדומיננטיים בחתונה, למשל לצבעי המפות והפרחים שעל השולחנות, הוילונות באולם, או כל קישוט אחר שתכננתם שיהיה בחתונה.

התאמה לשמלת הכלה

זה מוביל אותנו לנקודה האחרונה, אך זו נקודה מאד חשובה: התאם את החליפה שלך לשמלת הכלה! כידוע, רוב הכלות נמנעות מלספר לארוסיהן על השמלה, אבל חשוב מאד שתדע את המינימום שיסייע לך לבחור חליפה בהתאם. לא תמיד השמלה לבנה לחלוטין, לעתים היא בגוון קרם, או שהיא לבנה אך יש בה גם צבעים נוספים. אם אשתך לעתיד לא סיפקה לך רמזים חיוניים מיוזמתה, נסה לפנות אליה (בעדינות רבה! כולנו יודעים כמה קל להרגיז את רוב הכלות כשמתקרב מועד החתונה...) ולדלות ממנה פרטים על השמלה. אם זה לא מצליח, פנה לחברתה הטובה שעזרה לה לבחור את השמלה. רק כדי להבהיר מה עשויה להיות התוצאה: נסה לדמיין איך ייראו התמונות מהחתונה כשאתה לבוש חליפה ירוקה, ובת זוגך ניצבת לצידך בשמלה בצבע קרם עם פרחים ורודים וסגולים?! מאד לא מתאים! ואם כבר אנחנו בענייני התאמה לשמלת הכלה, נסה לקלוע לא רק לצבע אלא גם לסגנון שהולם את השמלה. אם נראה לך שהשמלה תהיה מאד מפוארת, תרשה לעצמך ללבוש חליפה מסוגננת באותה מידה. מצד שני, אם ארוסתך מעדיפה סגנון פשוט, לך על חליפה קלאסית גם אתה. רק שלא ייוצר מצב בו הכלה לובשת שמלת קיץ קלילה ואתה מופיע בחליפה נוצצת, או מצב בו אתה נראה כמו חוואי כפרי והכלה לבושה כמו נסיכה.

לסיכום, בבואך לקנות חליפה, אל תשכח לעדכן את המוכר או המעצב איזה מין אירוע צפוי להיות, באיזה חודש מתקיימת החתונה ופחות או יותר באיזו שעה. רצוי מאד להכווין אותו גם מבחינת הצבעים הדומיננטיים בחתונה ומה שידוע לך על שמלת הכלה. כבעל ניסיון בתחום, הוא כבר ידע להציע לך סגנונות מתאימים, תוך התחשבות באופנה האחרונה, ולא פחות חשוב- בנטיות האישיות שלך.