תסרוקת כלה - מאיפה להתחיל?

לפני הכל, כדאי להתחיל בטיפולים לשיער בין חודשיים לשלושה לפני האירוע, ולהשתמש במסיכות הזנה ובמוצרים לשיקום שיער פגום, שיטפלו במראה השיערות וגם בבריאותן. בצורה זו תגיע ליום האירוע כששיערך במצב אופטימאלי.

עוד לפני שאת מתחילה לחפש מעצב שיער, כדאי להתחיל לדפדף בעיתונים, קטלוגים ואתרי אינטרנט שונים של תסרוקות, על מנת למצוא כיוון ורעיון לתסרוקת הכלה שלך. ברגע שתמצאי מספר אפשרויות תוכלי להתקדם לשלב הבא: מציאת מעצב שיער ליום החתונה.

על מנת לבחור במעצב שיער, התייעצי עם חברותייך ועם בחורות שאת מכירה שאהבת את שערן ביום החתונה, ובקשי המלצות על מעצבים שונים. כמו כן, כדאי לחפש תגובות שנכתבו באינטרנט על המעצבים השונים מפי כלות, ולבחון בשבע עיניים את הביקורות שנאמרו עליהם: האם מעצב השיער עמד בזמנים? האם הכלה קיבלה יחס ראוי? האם הייתה מרוצה בסופו של דבר מהתוצאה הסופית?

לפני שאת יוצאת לדרך, כדאי לברר אם במקום בו בחרת את השמלה יש דילים בהם את יכולה לקבל את עיצוב השיער במסגרת ההכנות בסלון הכלות או אצל מעצב השמלה שלך. לכן כדאי לברר זאת בתור צעד ראשון בבדיקות שאת מבצעת לקראת בחירת מעצב השיער.

בשלב זה תוכלי לבחור ב"מועמדים" הסופיים עליהם קיבלת המלצות, ולהתחיל לקבוע פגישות ייעוץ, כאשר מומלץ לעשות זאת כחודשיים לפני האירוע, כשכבר יש בידייך את השמלה. בפגישת הייעוץ תוכלי לקבל כיוון כללי לגבי התסרוקת שמתאימה לך, וכשבועיים לפני האירוע הגדול מומלץ לעשות חזרה גנרלית שתאפשר לך לראות כיצד ייראה השיער ברגע האמת.

קחי בחשבון שישנם מעצבי שיער מפורסמים יותר, וכדאי לקבוע איתם פגישת ייעוץ הרבה זמן מראש, על מנת שתוכלי לשריין אצלם את תאריך החתונה שלך. דבר זה תקף גם במידה ויום חתונתך הוא באחד החודשים העמוסים בחתונות, אשר בהם קשה יותר למצוא מעצב שיער פנוי. כדאי לברר גם אם יש אפשרות לקחת איתך את מעצב השיער לאירוע עצמו כדי שיוכל לתחזק את שיערך ולדאוג לכך שהשיער ייראה במיטבו במהלך כל הערב ואף להחליף תסרוקת לאחר החופה.

פגישת ייעוץ

אל פגישת הייעוץ כדאי להגיע עם התמונות של עיצובי השיער שבחרת, על מנת לכוון את מעצב השיער לכיוון שמתאים לך. כמו כן, חשוב להגיע לאחר שכבר בחרת את השמלה, זר הכלה והתכשיטים שתענדי באירוע, על מנת שתוכלי לתאר אותם בפירוט למעצב השיער. במידה ותהיי מעוניינת להוסיף אביזרים לתסרוקת, חשוב אף להביא דוגמית של בד השמלה וקישוטיה כדי שההתאמה תהיה מושלמת.

נצלי את פגישת הייעוץ על מנת לשתף את מעצב השיער בפנטזיות והרצונות שלך בנוגע לעיצוב השיער ביום החתונה, ובקשי ממנו לבחון על שיער סגנונות שונים אשר מהם תוכלי לבחור את הסגנון שיהלום אותך ואת שמלתך ביותר. חשוב מאוד לא לוותר על תסרוקת ניסיון, וזאת על מנת שתוכלי לראות שמעצב השיער מיישם את מה שהוא מבטיח, ומצליח להגיע לתוצאה הרצויה.

שימי לב, לרוב מעצב השיער שיעשה לך את תסרוקת הניסיון לא יסיים אותה או יעשה לה גימורים כמו ביום האירוע, אלא רק יאפשר לך לבחון את הכיוון הכללי של התסרוקת באופן שייתן לך את התחושה של המראה הסופי, זאת משום שמטרת תסרוקת זו שונה ממטרתה ביום האירוע, ואין היא צריכה להיות עמידה לשעות רבות ולהיות מושלמת, אלא רק להעביר תחושה לגבי הסגנון, על מנת שתוכלי להחליט אם את מעוניינת בה או לא. תסרוקת הניסיון היא חשובה מאוד משום שבעזרתה תוכלי לראות אם התסרוקת נוחה ומתאימה לך ואם את מסתדרת איתה, קחי בחשבון שביום האירוע עצמו לא יהיה לך זמן לניסיונות, ולכן לא כדאי לחכות לרגע האחרון.

כמו כן, מומלץ לא לנסות יותר משלוש תסרוקות ניסיון אצל מעצב שיער, משום שהמגוון עלול לבלבל אותך ולהקשות על החלטותייך. לכן כדאי גם להביא עימך מצלמה לכל פגישה, על מנת לצלם ממספר זוויות את התוצאה, ולהחליט מאוחר יותר איזה כיוון הלם אותך ביותר.

אל תשכחי שלמרות שאת מגיעה עם רעיונות לתסרוקות שמצאת, למעצב השיער לרוב יש ניסיון רב בעיצוב שערן של כלות, ולכן כדאי להקשיב להמלצות המעצב לגבי התסרוקות השונות. מעצב טוב יידע אילו תסרוקות יחמיאו ויתאימו לתווי פנייך ולשיערך, ולכן כדאי לתת לו את הקרדיט ולהקשיב למה שיש לו לומר, ואף לערוך ניסיון – אולי תופתעי לטובה. קחי בחשבון שגם אם את יודעת בדיוק באיזו תסרוקת את מעוניינת, מוטב להישאר פתוחה להצעות. לפעמים עיצוב שיער שנראה משגע על מישהי אחת בקטלוג לא יתאים לשמלתך, לאופי האירוע שלך, או הכי חשוב – לתווי פנייך. כאן בדיוק מעצב השיער נכנס, משום שיש לו את הניסיון בלראות את פנייך ולהתאים להן את הסגנון הנכון ביותר.

כיצד לבחור במעצב שיער

לאחר שפגשת מספר מעצבים, עלייך לבחור באחד עליו תטילי את המשימה לעצב את שיערך ביום האירוע המרגש. כדי להחליט את ההחלטה הנכונה, ישנם מספר קריטריונים שכדאי לך להתחשב בהם:

 • כימיה עם המעצב: היות ומדובר באדם שיבלה איתך מספר שעות ביום החשוב בחייך, עלייך לוודא שאת מסתדרת איתו ומרגישה בנוח להביע לידו את דעתך, ולראות שהוא מקשיב לך ומכבד את דעתך. רצוי שתהיה ביניכם תקשורת נעימה, ושתתחברי אליו ואל הסגנון שלו כמעצב. על מנת לעשות זאת נסי למצוא כמה שיותר המלצות עליו ורשמים על התנהלותו בתהליך עיצוב השיער, והקשיבי לליבך. האם את מרגישה בנוח במקום בו הוא מעצב את השיער? האם נחמד לך להעביר עמו את הזמן? האם את מרגישה בטוחה להפקיד בידיו את המטלה החשובה של עיצוב שיערך לקראת היום הגדול?
 • התמחות: מומלץ לבחור במעצב שיער שמתמחה בתסרוקות כלה, היות והם מורגלים בלוח הזמנים הצפוף של יום החתונה, ויש בידיהם יותר אביזרים ואפשרויות להתאים את עצמם לכלה.
 • רמה: ישנן רמות לא אחידות של מעצבי שיער בארץ, כאשר מעצבים בעלי פחות ניסיון יציעו לרוב מחירים זולים ומחשידים יותר. על כן נסי להיות ביקורתית ובמידה ואת מבחינה בפרט לא תקין אמרי זאת ושאלי שאלות. היות ומדובר באירוע כה חשוב, עדיף להיות זהירה מאשר להצטער מאוחר יותר, ולוודא שמומחים בתחום ישקיעו בך כמו שמגיע לך ביום נישואייך. קחי בחשבון שלמה שנראה לכאורה זול עלול להיות מחיר יקר בתוצאה, ולכן אל תתפתי לבחור במעצב שיציע לך הצעות אטרקטיביות, אך בפועל לא יוכלו לספק את הסחורה.
 • סגנון: מעבר לתסרוקת הניסיון, כדאי לבקש לראות עבודות של מעצב השיער על מנת שתוכלי להתרשם מהסגנון שלו. ישנם מעצבים נפלאים שמתמחים ומעדיפים סגנונות שלא יתאימו לך, ועל מנת לוודא שאת בוחרת במעצב הנכון כדאי לבחון אם הסגנון האישי של המעצב מדבר אלייך ומתאים לסגנונך את.

נקודות לבדיקה עם מעצב השיער:

 • כמה עולה תסרוקת הניסיון כולל מע"מ?
 • האם מחיר תסרוקת הניסיון מתקזז מהסכום הסופי?
 • באיזו שעה ביום החתונה מתחילים בעיצוב השיער?
 • באיזו שעה ניתן להגיע לתיקונים לאחר הצילומים?
 • כמה עולה תסרוקת למלוות?
 • כמה עולה תסרוקת חתן?
 • האם המחירים כוללים מע"מ?
 • האם ניתן להביא מעצב שיתחזק את שיערך במהלך האירוע? אם כן, באיזו תוספת מחיר?
 • האם המחיר כולל השכרת אביזרים לשיער?

סוגיות של צבע

במידה ואת מעוניינת לצבוע את שיערך לפני האירוע, כדאי להגיע למעצב השיער כבר חודשיים לפני מועד החתונה, על מנת שתוכלו לבחור את הצבע המתאים ביותר, ולוודא שמדובר בצבע שמחמיא לגוון עורך ולצבע עינייך. אם את רוצה לעשות שינוי קיצוני בצבע שיערך, כדאי לעשות זאת לפחות שבועיים לפני האירוע, על מנת שתוכלי להתרגל לצבע החדש ואף לשנותו במידת הצורך, וגם על מנת שהשיער לא ידהה עד מועד האירוע.

כדי להחליט מתי לצבוע, יש לקחת מספר דברים בחשבון: במידה ויש לך שיער שיבה, מומלץ לצבוע כמה שיותר בסמוך למועד החתונה, על מנת שהשורשים לא יספיקו לצמוח עד יום האירוע. לעומת זאת, אם את בדרך כלל צובעת את שיערך, ואת מעוניינת רק לחדש את הצבע, כדאי לעשות זאת שבוע לערך טרם יום החתונה. בכל מקרה לא כדאי לצבוע את השיער ביום האירוע או ביום שלפני, כדי להימנע מטעויות שונות ומביכות שעלולות להיות בלתי הפיכות, וגם כדי שהשיער עדיין ישמור על הברק של הצבע.

ההמלצה שתשמעי מרוב מעצבי השיער היא לבחור דווקא בצבעים טבעיים, ולהימנע משינויים דרמטיים בצבע השיער שלך לקראת יום החתונה, כאשר קיים ניסיון להתאים את צבע השיער לגוון העור ולשאר הנתונים הטבעיים שלך.