שלבים ושיקולים ברכישת זר כלה

עכשיו את מוכנה ומזומנה לבחור את זר הכלה שלך, אבל מאיפה להתחיל? המגוון עצום, אבל לפי מה צריך לבחור? אך ורק לפי טעם אישי? ומתי צריך לרכוש את הזר? כמה להשקיע בו? במאמר זה ריכזנו את התשובות לכל השאלות הללו.

מתי לרכוש את זר הכלה

את הזר מומלץ לקנות בשלב מאוחר יחסית של הארגונים לחתונה. חשוב שתדעי כבר איזו שמלה תלבשי, אילו תכשיטים תענדי, כיצד תתאפרי וכיצד תראה התסרוקת שלך. כל אלו ישפיעו על בחירת הזר, ולכן כדאי לרכוש את זר הכלה לאחר שבחרת בכל אלה. באופן זה תוכלי להתאים את הזר למראה הכולל שלך, וכך הזר יהווה תוספת רעננה, הפריט האחרון ליצירת המראה המושלם.

לרוב כדאי להזמין את זר הכלה בין חודש לשבוע לפני האירוע. במידה ואת מעוניינת בפרחים נדירים או בפרחים הנדירים לעונה, כדאי להתחיל לחפש כחודש לפני האירוע ולברר אם הפרחים בהם את מעוניינת הם בנמצא. ביום החתונה עצמו תצטרכי לאסוף את הזר מחנות הפרחים (או לשלוח את ארוסך לעשות זאת...) או לבקש משלוח של הזר עד אליכם, וכך הפרחים יהיו פורחים ורעננים עד האירוע ובמהלכו.

היכן לקנות זר כלה

את זר הכלה ניתן להשיג במקומות שונים: תוכלי לבחור להזמין זר באינטרנט, לקנות זר בחנות פרחים, להזמין ממשתלה סידור פרחים מיוחד, וישנן כאלו שיעדיפו לקטוף בעצמן את הפרחים. לפני שאת יוצאת לבחור את זר הכלה המושלם עבורך, מומלץ להביט במגזינים לכלות ובאתרי האינטרנט המתאימים על מנת לראות באיזה סוג זר את מעוניינת, באילו פרחים ובאיזה גודל. ברגע שתדעי זאת, תוכלי להתחיל לחפש את המקום המתאים להזמנת הזר.

אל תשכחי לוודא מראש שהפרחים שבחרת מגיעים בצבעים שמתאימים לך, לשמלתך ולחתונתך. החלטה חשובה נוספת היא בבחירה בין בפרחים אמיתיים לפרחים מזויפים, כאשר לכל אחת מהבחירות ישנם יתרונות וחסרונות: עם זר אמיתי קיים הסיכון שהוא לא ייראה במיטבו במהלך האירוע, משום שיש אפשרות נבילה, התלויה גם במזג האוויר בחוץ ובמקום האירוע. כמו כן, זר אמיתי יגביל אותך מבחינת הפרחים הזמינים עבורך בעונה בה את מתחתנת. לעומת זאת, זר העשוי מפרחי משי יישאר עימך גם לאחר החתונה, ותוכלי להשיג את הפרחים בכל גוון שאת רוצה ובכל עונה. כשיש בידייך את התשובות לכך השאלות הללו, הגיע הזמן לרכוש את זר הכלה שלך.

ראשית כל, בדקי באינטרנט או בספר הטלפונים וסמני מספר חנויות, משתלות או ספקי פרחים. בקשי מחברות נשואות המלצות לגבי ספקים אמינים, וחפשי המלצות עליהם באינטרנט: וודאי שמדובר בספקים אמינים, שיספקו את הזר שהבטיחו ויביאו אותו אלייך בזמן ובמצב אופטימאלי. לאחר מכן, לכי למספר חנויות פרחים או משתלות על מנת לראות דוגמאות לעבודתם, ודוני איתם בשירותים שהם מספקים ובמחירים לפי התקציב שלך. ברגע שבחרת את המקום בו תרצי להזמין את זר הכלה, דוני איתם בפרטים באריכות, ותארי להם את סגנון השמלה שלך ואת הצבעים הדומיננטיים שתלבשי ושיהוו את הרקע במקום האירוע. כדאי אף לקחת עימך דוגמית של בד השמלה למי שיעצב עבורך את זר הכלה, על מנת שתוכלי להתאים צבעים. כדאי להתייעץ עם הספק לגבי פרחים מיוחדים שאת מעוניינת שיהיו בזר הכלה שלך ולוודא שאכן הוא יוכל לספק אותם.

במידה ואת מעוניינת לרכוש זר באינטרנט, כל שיהיה עלייך לעשות הוא לבחור את הדגם המתאים לך ביותר, ולרכוש אותו ברשת. הזר יגיע במשלוח עד אלייך בתאריך הרצוי. היתרונות בכך הם הפשטות והמהירות של בחירת הזר, ומניעת כאבי ראש. החסרונות הם שהזר לא תמיד ייראה כמו בתמונה, ולא תוכלי לעצב בעצמך את הזר בו את מעוניינת אלא רק לבחור בסידור מוכן מראש.

שיקולים בבחירת זר

למרות שבמחשבה ראשונה נראה שכדאי לבחור את הזר הראשון שמוצא חן בעינייך, ישנם שיקולים אחרים שכדאי לקחת בחשבון על מנת ליצור אפקט מקסימאלי ביום חתונתך. השיקולים החשובים ביותר בבחירת זר כלה הם גודל, צבע, סוג וגוון השמלה, טעם אישי וסגנון אישיות, סגנון האירוע והצבעים הדומיננטיים בו, מסורת אתנית, שיקולים עונתיים ואיכות הזר.

באופן מסורתי זר הכלה הורכב מפרחים לבנים שמסמלים תום וטוהר. הזר הלבן עדיין פופולארי מאוד, אם כי רבים מעדיפים צבעים שמתאימים לשמלה, למקום ולסגנון האירוע.

קחי בחשבון שזר הכלה נועד להחמיא לך ולשמלתך. זר גדול מדי, קטן מדי או צבעוני מדי עלולים לא להחמיא לך, למשוך את תשומת הלב ממך אל הפרחים וליצור דיסוננס של צבעים שאינם מתאימים זה לזה. על כן, כדאי לקרוא בעיון את השיקולים הבאים, ולאחר מכן לצאת למשימה...

גודל הזר: לבחור את גודלו של זר הכלה היא משימה חשובה מאוד, ולכן במידה ואת מזמינה את הזר מהאינטרנט, חשוב לוודא טלפונית את גודלו המדויק. הסיבה שבגללה מדובר בשיקול חשוב היא משום שהוא יכול להחמיא או שלא להחמיא לגזרה שלך. על מנת לבחור זר שיתאים לך ביותר, חשוב לקחת בחשבון את המימדים שלך: במידה ואת כלה בעלת מימדים קטנים, כדאי לבחור בזר קטן שלא יתחרה בך על תשומת הלב. במידה ואת בעלת גזרה מלאה יותר או גבוהה במיוחד, כדאי לבחור זר דומיננטי יותר. על מנת להתאים את גודלו של הזר לגזרתך, עלייך לבחור בזר שייראה "הגיוני" עלייך, וייצור שיווי משקל עם מימדי גופך ויחמיא לך. לכן זכרי, הבחירה הראשונה לזר עלולה להיות בחירה שלא תתאים לך. במקום זאת נסי למצוא זר שייראה עליך טוב: אם את גבוהה ורזה, זר מדורג או זר קשור ליד יתאימו לך מאוד, ואילו זרים עגולים לא יתאימו לך משום שהם יגרמו לך להיראות גבוהה יותר. אם את בעלת גזרה מלאה, זר מדורג יעזור לך להיראות רזה יותר ויחמיא לך - תופתעי לגלות עד כמה זר המעוגל למעלה ומסתיים למטה בקצה מחודד יחמיא לך ולגזרתך.

צבע הפרחים: שיקול חשוב נוסף בבחירת הזר המושלם הוא צבע הפרחים בזר הכלה. כדאי להתאים את הצבעים בזר מחד למראה הכללי שלך, ומאידך, לפרחים האחרים בתוך הזר. התאמת הצבעים צריכה להיות גם לשמלתך, לתכשיטייך, לאיפור על פנייך, לגוון עורך ולצבע שיערך ועינייך. צבעים מתאימים ידגישו את עינייך ויחמיאו לך, ואילו צבעים שאינם מתאימים, עלולים לגרום לך להיראות חיוורת וזוהרת פחות ביחס לזר. לכן, אם את בעלת צבע עור בהיר מאוד, נסי למצוא צבעים עשירים ולהימנע מגוונים בהירים מאוד שעלולים לגרום לך להיראות חיוורת בתמונות החתונה. במידה ואת בעלת עור כהה, כדאי לבחור בפרחים בהירים שיחמיאו לצבע עורך. אם את מעוניינת להדגיש את צבע עינייך, תוכלי לבחור בפרחים עם גוון דומה לצבע העיניים. כמו כן, מומלץ להימנע מצבעים שמתנגשים עם האלמנטים הדומיננטיים בלבושך. במידה ואת מכינה את הזר בעצמך, הימנעי משילוב של יותר משלושה צבעים, משום שאז יש יותר סיכוי להתנגשות עם צבעים אחרים, והזר עלול להיראות דומיננטי מדי במראה הכולל שלך.

סוג השמלה: אלמנט שלישי בבחירת זר כלה, הוא סוג השמלה אותה תלבשי. במידה ובחרת שמלת כלה מודרנית ואופנתית, תוכלי לבחור בזר מודגש ומושקע. לעומת זאת, אם החלטת לבחור בשמלה פשוטה, לא כדאי לבחור בזר שיתעלה על השמלה, ועדיף להחליט על זר פשוט יותר, שיתאים לסגנון הכללי של השמלה. לדוגמא, אם בחרת בשמלה פשוטה וכפרית, זר פרחים קטוף ביד יהלום אותך, ואילו אם בחרת בשמלה נסיכתית ויוקרתית, כדאי לשלב אותה עם זר מקצועי ומושקע יותר. במידה ושמלתך היא בצבע שנהב או לבן, המטלה תהיה פשוטה יותר עבורך, משום שרוב הפרחים יתאימו לה. עם זאת, במידה ואת מתכננת ללבוש שמלה שאינה לבנה או בעלת תוספות שאינן לבנות כמו תוספות בצבעים סגול או ורוד, פרחים שהם באותה קבוצת צבע אך בגוונים שונים יתאימו לשמלה. זכרי, כלל המפתח הוא התאמה.

סגנון אישיות: שיקול חשוב נוסף בבחירת זר הכלה המושלם הוא לחפש זר שיתאים לאישיות שלך. האנשים שיגיעו לחגוג עמך ביום חתונתך הם אנשים שמכירים אותך, ולא תרצי להרגיש מחופשת ביום חתונתך. לכן, אם את בחורה שקטה וביישנית, אל תבחרי בזר צעקני וגדול, ואילו אם את לובשת ביומיום בגדים בולטים ורגילה להיות במרכז, כדאי לך לבחור דווקא בזר דומיננטי ונועז יותר, שישקף את מי שאת.

מקום האירוע: הרבה שיקולים ומאמצים הושקעו בחיפוש המקום המושלם עבור חתונתך. לכן רק הגיוני שזר הכלה שתבחרי יתאים גם למקום האירוע. במידה ואת מתחתנת במקום מלא דשא, בחרי פרחים בעלי גבעולים מודגשים ותוספות ירוקות, ובהתאם, קחי בחשבון כל צבע דומיננטי אחר במקום האירוע שהזר יוכל להתאים לו ולהשלים אותו. לפני שאת בוחרת זר, נסי לדמיין את מקום החתונה ולבדוק אם יש בו צבעים דומיננטיים. במידה והתשובה לכך היא כן, התחשבי בכך ובחרי בצבעים שלא יתנגשו עם צבעי המקום.

איכות הזר: על מנת להחליט על איכות הזר, נסי לחשוב אם את בחורה ששמה לב לפרטים, מאורגנת ומשוגעת ליופי, ואז בחרי בזר שייצג אותך: אם את פרפקציוניסטית זר פשוט לא ישביע את רצונך וכדאי לך לבחור בספק מקצועי ובזר מוקפד, ואילו אם את בחורה משוחררת וזורמת, ייתכן והזר שיתאים לך ביותר הוא דווקא זר קטוף ביד. עם זאת, מכיוון שיום חתונתך הוא יום מיוחד וחד פעמי, אל תפסלי את האפשרות להשקיע בזר הכלה שלך - אחרי שהשקעת כל כך הרבה מאמצים בבחירת כל פרט ופרט באלמנטים הקשורים בחתונה, חבל שדווקא הזר שיהיה בידייך חלק גדול מהערב לא יהלום אותך או לא יהיה מתאים.

שיקולי עונה: שיקול נוסף וחשוב בבחירת זר כלה הוא שיקול עונתי. ישנם פרחים שלא תוכלי להשיג בעונות מסוימות, ולכן במידה ואת מעוניינת בפרח מסוים, כדאי לוודא שמדובר בעונה בה ניתן להשיג אותו. לכן נסי להתייעץ זמן מה לפני החתונה לגבי זמינות הפרחים שתרצי עבור זר הכלה שלך. במידה ואת הפרחים בהם את מעוניינת לא ניתן להשיג בעונה בה את מתחתנת, תוכלי לעקוף מכשול זה בשתי דרכים: ראשית, ישנם ספקים שדרכם תוכלי להשיג כמעט כל פרח במשך כל השנה, אך תצטרכי להזמין את הזר יותר זמן מראש, ולעיתים לשלם סכום נכבד עבור זר כזה, או לחילופין לבחור בפרחים שאינם אמיתיים, ואז תוכלי להשיג כל פרח בכל צבע בלי תלות בעונת השנה.

מקוריות: שיקול אחרון אותו כדאי לקחת בחשבון הוא מקוריות זר הכלה שלך. במידה ואת מעוניינת בזר שאינו שגרתי, תוכלי לבחור במגוון אפשרויות אותן תוכלי למצוא במאמר "זרי כלה מקוריים". האפשרויות הן אינסופיות, ותוכלי להתאים את כיוון המקוריות לאופייך.

לאחר שתיקחי בחשבון את כל השיקולים שהוזכרו במאמר זה, כל שנותר לך הוא לבחור בזר שיתאים לך ביותר, ושיוסיף צבע, חינניות ורעננות למראה הכלה שלך.